Zjawiskowa Julia Marcell wystąpi w TCK
access_time 2010-10-10 21:03:04
15 października 2010 r. zapraszamy do Piwnic TCK na koncert zjawiskowej JULII MARCELL, polskiej wokalistki z Olsztyna, na co dzień mieszkającej w Berlinie, która błyskawicznie odniosła sukces w międzynarodowym serwisie Sellaband.com. Jesienią JULIA z zespołem odwiedzi kilka miast w Polsce prezentują muzykę ze swojego debiutanckiego albumu "It Might Like You".Koncert odbędzie się w Piwnicach TCK 15 października 2010 r. Początek o 20:00. Bilety w cenie 20 zł. w przedsprzedaży do nabycia od 13 września 2010 w Biurze Obsługi TCK - Rynek 5.

JULIA MARCELL gra na fortepianie i na skrzypcach oraz pisze piosenki. Lubi je nazywać "CLASSICAL-PUNK". Classical z powodu intencji, Punk z powodu wykonania. Pochodzi z Olsztyna, od dwóch lat mieszka w Berlinie. Projekt Julii wiąże się z ciekawą historią. Nagrany dzięki wsparciu ludzi z całego świata (zebrano 50 tys. $) album Julii Marcell, jest pierwszą premierą polskiego artysty w wytwórni Sellaband.com - portalu zbudowanego na nowatorskiej koncepcji fanów inwestujących w muzykę.

Płyta zatytułowana "It Might Like You", powstała w Berlinie z udziałem niemieckich muzyków i polskiego kwartetu smyczkowego. Nagrania wyprodukował niemiecki producent Moses Schneider.

Julia tak wspomina pracę nad "It Might Like You": "Udało nam się uchwycid to na czym nam najbardziej zależało, czyli radośd grania muzyki. Piosenki były nagrywane na żywo, na tzw. setkę, eksperymentowaliśmy, używaliśmy nietypowych instrumentów jak np. buty albo papier. Wyszła płyta surowa, o punkowej energii, a jednak intymna i ludzka." Płyta Julii Marcell ukazała się 12 czerwca 2009 na terytorium Niemiec, Austrii i Szwajcarii, a 16.10.2009 w Polsce. Płytę zapowiadał utwór "Night Of the Living Dead".

Najprawdopodobniej jesienią 2010 album ukaże na terytorium USA, gdzie zainteresowanie wydaniem płyty wyraziła wytwórnia One Little Indian – wydawca m.in. Bjork. W marcu 2010 na zaproszenie One Little Indian, Julia zagrała z zespołem koncert na festiwalu South By South West w Texasie – jeden z największych festiwali muzycznych w USA. Julia coraz częściej koncertuje także w Polsce. Wystąpiła w tym roku m.in. na Festivalu Opener w Gdyni oraz na Festivalu Malta w Poznaniu. Występowała również w Niemczech, Holandii, Portugalii, Wielkiej Brytanii oraz Japonii. Obecnie Artystka przygotowuje się do nagrania nowego albumu, którego rejestracja rozpocznie się w grudniu 2010r. Premiera planowana jest wiosną 2011.

Julia Marcell w Tarnowie wystąpi z zespołem, który uzupełniają:
Anna Prokopczuk - voc, altówka
Izolda - voc, keyboards
Artur Chaber – perkusja


Media o Julii:
27.10.2009 - Przekrój, Jarek Szubrycht "Jeśli ktoś gustuje w szlachetnym, podszytym klasyką popie Reginy Spektor czy Joanny Newsom, nie będzie mógł się oprzeć urokowi mieszkającej, w Berlinie olsztyniance. Julia pięknie śpiewa, nie gorzej komponuje i sprawnie sobie akompaniuje (skrzypce oraz pianino) - radzę natychmiast zwrócić na nią uwagę."

15.10.2009 - Gazeta Wyborcza - Duży Format, Robert Sankowski "Julii blisko do delikatnej Reginy Spector (Outer Space", Married To Life"), choć potrafi zabrzmieć bardziej awangardowo i otrzeć się o stylistykę Bjork (finał Words Won't Save You")"

01.10.2009 - Sukces "Internautom z całego świata tak spodobały się jej piosenki, że wpłacili 50 tyś. dolarów, by mogła tworzyć kolejne utwory, i tak debiutancka płyta Julii Marcell, nieznanej dotąd artystki z Olsztyna - piosenkarki, pianistki, skrzypaczki i kompozytorki ukazała się już w Niemczech, Austrii i Szwajcarii"

26.10.2009 - Gala "Piękny debiut na polskim rynku. Płyta nie należy może do łatwych, ale czy łatwo zawsze oznacza ciekawie i dobrze? Brawo Julia!

01.09.2009 - Exklusiv - Dominika Olszyna "Debiut Julii to czterdziestominutowa podróż po subtelnej krainie fortepianu i smyczków w towarzystwie uroczych tekstów i pięknego wokalu"


Info: Organizator

Komentarze...