Zakorkowany Tarnów: Anna Czech ponagla Prezydenta Ścigałę
access_time 2010-10-11 10:52:07
Kandydatka w wyborach na prezydenta Tarnowa - Anna Czech wystosowała list do Prezydenta Ścigały, w którym oczekuje podjęcia natychmiastowych działań, które umożliwią skrócenie okresu prac drogowych na tarnowskich ulicach jeszcze przed 1 listopada. Co na to Prezydent?


Treść listu Anny Czech:

"W imieniu mieszkańców Miasta Tarnowa oczekuję od Pana Prezydenta podjęcia natychmiastowych i skutecznych działań, które umożliwią skrócenie okresu prac modernizacyjnych na kluczowych odcinkach dróg i węzłów komunikacyjnych Miasta, w taki sposób by przywrócić do normalności ruch pieszych i samochodowy przed Świętem Wszystkich Świętych tj. dniem 1 listopada 2010.

Informacje, że planuje Pan Prezydent zakończenie prowadzonych prac [m.in. nawierzchnia ul. Konarskiego i ul. Narutowicza] na dzień 4 listopada br., czyli już po okresie wzmożonego ruchu w okresie zbliżającego się Święta, są głęboko niepokojące. Jestem przekonana, że - poprzez właściwą koordynację prowadzonych działań i przy odrobinie dobrej woli - jest Pan Prezydent zdolny przyspieszyć zakończenie prac o kilka dni, skoro nie przewidziano tego w fazie planowania inwestycji. Takiej decyzji i działania wymaga interes obywateli Miasta Tarnowa skazanych na utrudnienia w ruchu, jakie powoduje równoległe prowadzenie prac na kluczowych odcinkach drogowych miasta. Czy drogowy horror na ulicach Tarnowa naprawdę musi potrwać aż do 4 listopada?

Panie Prezydencie, pełniąc ten zaszczytny urząd, by służyć tarnowianom, niech Pan uwolni Tarnów od korków przed zbliżającym się Świętem! Proszę nie skazywać na niepotrzebne utrudnienia nie tylko nas - mieszkańców Miasta, ale również wielu członków naszych rodzin, którzy przyjadą w tym okresie odwiedzić groby najbliższych."


Odpowiedź Doroty Kunc-Pławeckiej, rzecznika prasowego Prezydenta:

"Intensyfikacja prac drogowych w Tarnowie, którą teraz obserwujemy, jest wynikiem poprawy bardzo niesprzyjającej dotąd pogody, która skutecznie utrudniała prowadzenie robót, nie tylko na drogach. Analizy wskazują, że długotrwałe opady deszczu opóźniły część prac nawet o 2,5 miesiąca. Aktualnie realizowane są więc te zaległe oraz te, które były zaplanowana na jesień. Celem numer jeden, o czym ostatnio wielokrotnie informowałam, jest zakończyć większość z nich przed 1 listopada – kiedy ruch na drogach jest spory.

Do tego momentu całkowicie zakończone będzie przejście podziemne przy ul. Mickiewicza. Tam, ruch puszczony będzie prawdopodobnie, około połowy tego miesiąca. Ponadto częściowo, w zakresie umożliwiającym płynny ruch, zakończone będą prace przy al. MB Fatimskiej – na odcinku Słoneczna – Krzyska oraz przy ul. Narutowicza.

Jak co roku, odwiedzających miejsca spoczynku najbliższych, będziemy też usilnie zachęcać do korzystania z komunikacji miejskiej, która już przed dniem Wszystkich Świętych uruchomi specjalne kursy. Jak pokazuje przykład wielu europejskich metropolii, jest to najlepszy sposób na zredukowanie korków w centrach miast. Ponadto, o wszystkich rozwiązaniach komunikacyjnych w tym czasie, jak zwykle, będziemy na bieżąco i szczegółowo informować."Odwiedź Serwis Wyborczy - Wybory prezydenckie 2010. Dowiedz się więcej o Annie Czech, Jakubie Kwaśnym i Ryszardzie Ścigale. Zadaj im pytanie nie tylko o rozwiązania drogowe w Tarnowie.

Komentarze...