Uratujmy porzucone kocięta
access_time 2010-10-06 13:33:07
W dniach 8 i 9 października, w Miesiącu Dobroci dla Zwierząt, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami przeprowadzi kwestę na rzecz bezdomnych miejskich kotów.


W kilku tarnowskich centrach handlowych, w piątek w godz. 15:00 - 18:00 i w sobotę w godz. 10:00 - 18:00, młodzież tarnowskich szkół zbierać bedzie środki pieniężne i karmę dla nich. Wszyscy kwestujący będą posiadali identyfikatory. Zebrana karma trafi do wolontariuszy, a pieniądze umożliwią leczenie, sterylizację i budowę domków dla kotów na zimę.

W tym roku, zwłaszcza w okresie letnim Towarzystwo prawie codziennie przyjmowało zgłoszenia o wyrzuconych pod lecznicami, pod blokami w pudełkach, lub na śmietniach kociętach. Były to przeważnie oswojone i czyste, wychowane w domach, lub przywożone ze wsi bezradne małe kotki, wymagające natychmiastowej interwencji i zapewnienia im opieki. Część z nich po kilku dniach błąkania, przeżyła tylko dzięki zapewnieniu im pomocy weterynaryjnej. Tymczasem środki, jakie miasto przeznacza na ten cel wystarczają na 3-4 miesiące w roku i wyczerpały się już przed wakacjami, a karmę urząd przekazuje tylko w kilku miesiącach zimowych, w ilościach mniej niż symbolicznych. Właśnie dzięki takim kwestom Towarzystwo może sfinansować leczenie kotów i pomagać ich opiekunom, którzy przeważnie są starszymi ludźmi.

Z ostatniej podobnej zbiórki Towarzystwo otrzymało ponad 4 tys. zł, co pozwoliło na sfinansowanie 16 zabiegów sterylizacji, 78 wizyt weterynaryjnych (w tym dużą część z kilkoma kociętami), operację po wypadku, wizyty przedadopcyjne i zakup karmy dla wolontariuszy.

Towarzystwo serdecznie zwraca się do tarnowian o serce dla bezdomnych zwierząt, zwłaszcza, że nie wszyscy je okazują i kilka dni temu, nawet w dzień św. Franciszka zostały na parkingu wyrzucone 3 kocięta, a w innym miejscu jeszcze 2, wyniańczone i zadbane, za małe żeby trafić do Azylu dla zwierząt.

Rozliczenia ze zbiórek i więcej informacji znajduje się na stronie Towarzystwa: www.toztarnow.pl

Komentarze...