Weź chłopaka do teatru
access_time 2010-09-30 15:59:24
Spektakl "Wszystko o kobietach" będzie można obejrzeć w weekend w Tarnowskim Teatrze. To zabawny portret trzech pań pokazanych w różnym wieku, w różnych relacjach między sobą w różnym temperamencie. Aby zachęcić niezdecydowanych promocja dla par: drugi zakupiony bilet za połowę ceny.


- Serdecznie zapraszam nasze miłe Panie, by zabrały ze sobą swoich partnerów - mówi Edward Żentara, dyrektor naczelny i artystyczny Solskiego. Dzień Chłopaka właśnie mija, więc niech stanowi on dodatkową motywację do spotkania ze sztuką teatralną. To dobra okazja, by miło spędzić w kulturalny i zabawny sposób pierwsze jesienne dni. Od reżysera: To, co w sztuce Gavrana jest najpiękniejsze, to właśnie niedopowiedzenia. Obserwujemy dwie kobiety, które rywalizują o przyjaźń trzeciej, ale czy naprawdę chodzi o przyjaźń? Może o miłość? Może o dominację? A skoro tak, to kto tym steruje: któraś z tych dwóch, które zabiegają, czy właśnie ta trzecia, która pozwala zabiegać, ta pozornie bierna, która jednak sprawia, że wszystko właśnie wokół niej się kręci? W innym wątku sztuki patrzymy na typową "mamuśkę", która próbuje pogodzić dwie skłócone córki i żałość nas bierze widząc jej niezdarne wysiłki, aż tu nagle bezładna technika zaczyna przynosić rezultaty: była więc mamusia bardziej niezdarna czy może bardziej przebiegła? Kierowały nią instynkt czy wyrachowanie? Każdy z pięciu wątków tej sztuki rozgrywa się pomiędzy trzema kobietami i każdy, kiedy mu się uważnie przyjrzeć, zawiera jakieś niedopowiedzenie, jakąś drobną tajemnicę. W pewien sposób związek stanowi brak związku. Obserwujemy małe dramaty, które rozgrywają się gdzieś obok nas przez ścianę, a ściślej rzecz biorąc przez przeciekający sufit.

Miro Gavran "Wszystko o kobietach" Przekład Anna Tuszyńska, reżyseria Krzysztof Prus, senografia Marek Mikulski Obsada: Marta Marianna Gortych (Magda, Krysia, Janka, Mimi, Rozalia), Anna Lenczewska (Anita, Hania, Nina, Binia, Matylda), Ana Nowicka (Jolka, Ola, Maria, Dzidzia, Luiza)

Spektakle z promocją - drugi bilet za połowę ceny (sobota, niedziela - godz. 19.00, sala teatralna w Pałacu Młodzieży)


Info: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A