Zabytkowe szyny w stulecie tarnowskiego tramwaju (FOTO)
access_time 2010-10-04 14:09:51
Przypadające na przyszły rok stulecie tarnowskiego tramwaju zostanie uczczone w bardzo nietypowy, a jednocześnie atrakcyjny sposób. Będzie to możliwe dzięki odkryciu, jakiego dokonano na placu budowy podczas remontu tarnowskiego dworca PKP.


Podczas wymiany nawierzchni przed gmachem tarnowskiego dworca PKP odkryto zabytkowe tory tramwajowe. Szyny, które stanowiły niegdyś część linii Dworzec PKP-Mostowa, zostały wydobyte i zabezpieczone przez tarnowskie Muzeum okręgowe. Jak mówi jego dyrektor, Adam Bartosz, niebawem zostaną one poddane renowacji i odzyskają swój dawny blask.

Obchodzone w tym roku stulecie Święta Inwestycji, podczas którego do użytku oddano w Tarnowie dworzec PKP, miejskie wodociągi oraz otwarto Zakład Energetyczny, stało się inspiracją do pomysłu na wykorzystanie odnalezionych szyn. Jak mówi prezydent Tarnowa w przyszłym roku, gdy miasto będzie obchodzić setną rocznicę uruchomienia tarnowskiej linii tramwajowej, wydobyte przy dworcu PKP szyny zostaną wkomponowane w ulicę Wałową w miejscu, gdzie dziś o tarnowskim tramwaju przypominają symbolizujące tory, wykonane z kostki brukowej linie.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...