Kartingowcy u Prezydenta (FOTO)
access_time 2010-09-29 15:01:03
Przedstawiciele tarnowskiego środowiska kartmobilowego spotkali się z Prezydentem Miasta –Ryszardem Ścigałą. W trakcie mini konferencji prasowej rozmawiano o ostatnich sukcesach lokalnych kierowców oraz o bezpieczeństwie ruchy drogowego w Tarnowie.


- To bardzo ważne, by czerpać przykłady z lepiej motoryzacyjnie rozwiniętych społeczeństw jak na przykład Niemcy –- mówi Rafał Kiwior z toru Speed Race -– tam dzieci w młodszych klasach szkół podstawowych uczęszczają na zajęcia kartingowe tak jak w Polsce na zajęcia z wychowania-fizycznego.

Efekty widać jak na dłoni. Polska niestety stoi na szarym końcu jeśli chodzi o umiejętności kierowców. Przekłada się to bezpośrednio na ilość wypadków, poszkodowanych i ofiar.

- Cieszę się, że możliwość takiego rozwoju jest także w Tarnowie - –przekonuje Prezydent Tarnowa, Ryszard Ścigała -– nawyki, które wyrobią w sobie młodzi kierowcy, na pewno zaprocentują w przyszłości.

Dodajmy, że zajęcia z najmłodszymi prowadzone są na torze Speed Race już od kilku lat. W zajęciach uczestniczą już pięciolatki z przedszkoli. W sumie jak szybko i bezpiecznie jeździć uczy się kilkadziesiąt młodych osób z Tarnowa i okolic. Dobry poziom szkolenia procentuje także w wynikach sportowych. Ostatnie sukcesy tarnowskich kartmobilistów (m.in. sukces Darka Madury Mistrz AS W KARCIE, czy stały progres formy Michała Zająca) są doskonałym nawiązaniem do bogatych tradycji lokalnego kartingu.

Kto wie – być może niedługo doczekamy się pierwszego w naszej części kraju otwartego toru do uprawiania sportów motorowych? Byłaby to nie lada promocja, nie tylko dla samych karmobilistów, ale i dla samego Tarnowa.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A