Półmetrowe maczety wyposażeniem kibiców
access_time 2010-09-29 10:20:57
Półmetrowe maczety i kominiarka to wyposażenie kibiców, a raczej pseudokibiców zmierzających na pierwszoligowy mecz Termaliki Brukbet Nieciecza z Sandecją Nowy Sącz, który odbył się w ostatnią niedzielę w Niecieczy. Na szczęście tarnowscy policjanci w porę ujawnili je i zabezpieczyli w samochodzie osobowym, którym na mecz podążali mieszkańcy Nowosądecczyzny.


Ze względu na antagonistycznie nastawione do siebie drużyny z Nowego Sącza i tarnowskiej Unii, niedzielny mecz traktowany był jako spotkanie podwyższonego ryzyka. Do konfrontacji pseudokibiców mogło dojść nie tylko na stadionie ale także na terenie Tarnowa. By zapewnić spokojny przebieg spotkania tarnowscy policjanci przygotowywali się do niego niezwykle starannie. Dobre rozpoznanie środowiska pseudokibiców, przemyślana taktyka i duże siły zostały przeznaczone na zabezpieczenie nie tylko samego stadionu i jego okolic, ale również całej trasy przejazdu kibiców. W działania zaangażowane zostały służby prewencji, piony kryminalne, pracownicy operacyjni, a także policjanci ruchu drogowego. Wszyscy oni od wczesnych godzin rannych monitorowali miasto i trasy przejazdu. Kilka godzin przed rozpoczęciem meczu na trasie Ciężkowice-Tuchów ujawniono kilkanaście samochodów osobowych z pseudokibicami. W Tarnowie, w zorganizowanej blokadzie policjanci zatrzymali pojazdy. Część z nich bezskutecznie próbowała się wymknąć. Podróżujących wylegitymowano. Pod siedzeniem kierowcy Opla policjanci znaleźli maczety i kominiarkę. Przedmioty te zabezpieczono, uniemożliwiając ich użycie.

Mecz na stadionie w Niecieczy odbył się bez chuligańskich ekscesów, w atmosferze dobrej zabawy, był prawdziwym świętem sportu. Po jego zakończeniu przyjezdni kibice zostali eskortowani przez siły policji trasą nasyconą patrolami, z ominięciem miasta.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A