Mocna inauguracja nowego sezonu w TCK – Koncert Doroty Miśkiewicz
access_time 2010-09-23 15:02:29
1 października, nowy sezon w TCK zainauguruje koncert jazzowy Doroty Miśkiewicz z zespołem. Artystki o niepowtarzalnym, charakterystycznym stylu i muzycznej ekspresji, której znakiem rozpoznawczym są nastrojowe, liryczne kompozycje balansujące na granicy jazzu i wyrafinowanego popu.


Pochodząca z muzycznej rodziny Dorota jest jedną z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych młodego pokolenia. Dorota Miśkiewicz w Tarnowie wystąpi z zespołem, w którego skład wchodzą najważniejsi polscy instrumentaliści: Tomasz Kałwak - klawisze
Marek Napiórkowski - gitary
Robert Kubiszyn - bas
Robert Luty - perkusja

Koncert Doroty Miśkiewicz z zespołem
1 października 2010, godz. 19.30
Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5)
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w TCK (Tarnów, Rynek 5)

Szczegóły: WWW.tck.pl, Tel. 14 6 888 888

Dorota Miśkiewicz na swoim koncie ma występy na licznych festiwalach: kilkakrotnie na Festiwalu w Opolu (Debiuty '96, Premiery '04 oraz Premiery '08, a także podczas koncertu „Świat w obłokach" poświeconego Markowi Grechucie). Pojawiała się również m.in. na Jazz Jamboree ('97, '01, '04), Ingolstaedter Jazz Tage, Jazz Rally w Dusseldorfie, Edynburg Jazz & Blues Festiwal, Ladies Jazz Festiwal, Wielkanocny Festiwal im. Ludwiga van Beethovena, Festiwal Sacrum-Profanum.

Zadebiutowała w 2002 roku nominowanym do Fryderyka albumem "Dorota Goes to Heaven –Zatrzymaj się", w 2005 wydała kolejny krążek „Pod rzęsami", który przyniósł jej większą popularność. Po trzech latach, 22.09.2008 na rynku pojawiła się trzecia solowa płyta - „Caminho" (po portugalsku „droga"), który zaowocował dwoma nominacjami do Fryderyka (album roku pop oraz wokalistka roku). Brazylijskie podejście do rytmu nadało koloryt piosenkom na najnowszym krążku, a wszystko za sprawą zaproszonego do nagrań perkusjonisty z Sao Paulo. W przygotowaniu jest płyta dedykowana Wisławie Szymborskiej z muzyką specjalnie powstałą do jej poezji. Udział Doroty w projekcie jest o tyle wyjątkowy, że jedynie jej piosenka jest premierowym nagraniem w tym wydawnictwie. Na koncertach Dorota Miśkiewicz wykonuje utwory ze swoich autorskich płyt wzbogacone o standardy muzyki, zarówno polskiej jak i światowej. Towarzystwo wybitnych muzyków, którzy z sercem i niezwykłym zaangażowaniem podchodzą do każdego występu, gwarantuje najwyższy poziom wykonawczy.

Artystka wyróżnia się elegancją i skromnością. Podczas koncertów zaskakuje charyzmą sceniczną, a także błyskawicznie nawiązuje kontakt z publicznością. Swoboda, z jaką porusza się pomiędzy różnymi gatunkami muzycznymi sprawia, że odbiorca z uwagą wsłuchuje się w to, co dzieje się na scenie i aktywnie w tym uczestniczy.

Już wkrótce:
5 listopada "Młody Jazz" - koncert zespołu P.G.R. - Projekt Grzegorza Rogali
19 listopada 3 Jazz Soldiers (Krzyszt Of Misiak, Filip Sojka, Grzegorz Grzyb)
3 grudnia Krzysztof Urbański Quartet

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A