Przegląd prasy
access_time 2010-09-22 18:48:04
Nowe skrzyżowanie ze starymi kłopotami, więcej taksówek w Tarnowie, Tuchów będzie jak Lourdes i Fatima, "Big Brother" w tarnowskich szkołach - czyli przegląd dzisiejszej prasy lokalnej, co o Tarnowie i regionie pisze TEMI, Gazeta Krakowska oraz Dziennik Polski.


Temi 22 września 2010 r.

Nowe skrzyżowanie, stare kłopoty
Ze sporym poślizgiem otwarto do ruchu skrzyżowanie Konarskiego-Dąbrowskiego-Gumniska - informuje TEMI (RELACJA ZDJĘCIOWA). Zmodernizowane skrzyżowanie, z kosztem przedsięwzięcia około 20 mln złotych, ewidentnie ułatwia ruch. Niestety, samo skrzyżowanie całej komunikacji w tym rejonie nie poprawi.

Konkurencja na postoju
W TEMI przeczytamy także o wydanych przez miasto kolejnych 25 licencjach na prowadzenie taksówek. Pozwoli to na podjęcie pracy nowym taksówkarzom, a także powrót do zawodu tym, którzy z różnych względów zawiesili działalność. Ale zostać taksówkarzem nie jest łatwo. Przyszły kierowca taksówki nie może być skazany prawomocnym wyrokiem, musi ukończyć odpowiednie szkolenie, zdać egzamin przed komisją, wyposażyć sprawny technicznie samochód w taksometr, kasę fiskalną oraz umieścić na dachu taksówki napis "TAXI".

Chcą nowoczesnego magistratu
Nowoczesny urząd, klimatyzowane pomieszczenia, punkty dla dzieci oraz dodatkowe usługi jak bank, notariusz czy gastronomia - tak tarnowianie widzą przyszłe centrum administracyjne, które ma szansę powstać na terenie obecnej "Kapłanówki". Inwestycja jest jednak bardzo droga, a samorząd szuka możliwości jej sfinansowania.

Gazeta Krakowska 22 września 2010 r.

Tuchów ma już bazylikę jak Lourdes czy Fatima
Pierwszą stronę Gazeta Krakowska poświęca m.in. 323-letniemu Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie, które dołączyło do elity świątyń. Papież Benedykt XVI zgodził się na nadanie sanktuarium tytułu bazyliki mniejszej. Przywilejem bazylik jest uzyskanie odpustu zupełnego w czasie ich nawiedzenia.

Weekendowa zbiórka żywności w Tarnowie
Gazeta zachęca też do włączenia w akcję "Podziel się posiłkiem". Już w najbliższy piątek oraz sobotę w pięciu tarnowskich sklepach będzie można przekazać żywność dla szkół, które prowadzą stołówki szkolne.

Dziennik Polski 22 września 2010 r.

Początek jesieni w kaloryferach
Jak informuje Dziennik Polski, od poniedziałkowego popołudnia kaloryfery w mieszkaniach największego w mieście zarządcy budynków - Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej są już ciepłe. Zapewne w najbliższych dniach także inni odbiorcy ciepła zdecydują się na ogrzewanie mieszkań. W tym roku inauguracja sezonu grzewczego nastąpiła klika dni wcześniej niż w latach ubiegłych, ale w innych miastach - w Bochni czy Krakowie - kaloryfery grzały już w pierwszej połowie września.

Kamera dobra na wszystko?
Lokalny dodatek do Dziennika Polskiego porusza sprawę monitoringu w szkołach na terenie miasta. Uczniowie nie czują się komfortowo z ciągle obserwującym ich okiem kamery. Z kolei nauczyciele podkreślają, że obecność kamer w szkole podnosi bezpieczeństwo na terenie placówki. Korzyści w monitoringu swojej szkoły widzi także Piotr Kukułka, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika, gdzie od 8 lat pracują kamery. Szczęścia do kamer nie ma Zespół Szkół Sportowych, gdzie nastąpiła awaria systemu monitoringu. W związku z tym, podczas ubiegłotygodniowej sesji Rada Miasta radny Robert Wardzała złożył interpelację, w której domaga się dokonania przeglądu systemów monitoringu we wszystkich szkołach w mieście.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A