Nietrzeźwy kierowca kontra 4-tygodniowe niemowlę
access_time 2010-09-22 16:26:34
O krok od tragedii zakończył się spacer matki z niespełna 4-tygodniowym dzieckiem w Zgłobicach. Nietrzeźwa mieszkanka Tarnowa straciła panowanie nad samochodem i najechała na wózek z dzieckiem. W dalszej części Kroniki Policyjnej o brutalnym pobiciu o pierwszeństwo przejazdu na osiedlowej drodze.

O dużym szczęściu może mówić młoda mama i jej dziecko. Zaledwie kilku centymetrów zabrakło, by doszło do tragedii. Policjanci WRD tarnowskiej Komendy Miejskiej Policji zatrzymali 50-letnią mieszkankę Tarnowa, która w Zgłobicach prowadząc toyotę w stanie nietrzeźwości o mało nie staranowała wózka z maleńkim dzieckiem.

Mieszkanka Zgłobic szła lewym poboczem drogi z niespełna 4 tygodniowym maleństwem, kiedy na tył pchanego przez nią wózka najechał jadący w tym samym kierunku samochód. Kierująca nim kobieta po wyjściu z łuku drogi w prawo, zjechała na lewą stronę ocierając się o wózek z dzieckiem i uszkadzając go. Na szczęście jednak ani matce ani dziecku nic się nie stało. Kierująca nie zatrzymując się odjechała. Niespełna kilometr dalej zakończyła jazdę „parkując” na ogrodzeniu jednej z posesji. Po nieudanej próbie wyciągnięcia uwięzionego samochodu pozostawiła go na miejscu, a sama udała się do domu.

O zdarzeniu matka dziecka powiadomiła policję. Niedługo później policjanci ustalili kim jest kierująca samochodem kobieta. Badanie wykazało, że była nietrzeźwa. Miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Została zatrzymana. Usłyszała min. zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowania w takim stanie zagrożenia w ruchu drogowym Grozi jej kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Kobieta przyznała się winy. Tłumaczyła, że nie miała świadomości co się stało. Chce skorzystać z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

Dalszy ciąg Kroniki Policyjnej:

Wczoraj wieczorem na osiedlu Zielonym w Tarnowie 24-letni mieszkaniec miasta został pobity przez dwóch nieznanych mu mężczyzn, po sprzeczce jaka wywiązała się między nimi o pierwszeństwo przejazdu osiedlową drogą. Napastnicy uderzyli mężczyznę w głowę, potem jeden przewrócił go na ziemię i przytrzymywał, drugi zaś kopał. Pokrzywdzony doznał stłuczenia pleców i urazu wargi. W wyniku działań policjantów z komisariatu Tarnów Centrum sprawcy zostali ustaleni i zatrzymani. Mają 21 i 23 lata obaj są mieszkańcami Zaczarnia. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Jeden z tarnowskich taksówkarzy został okradziony przez klienta korzystającego z przejazdu. Mężczyzna wykorzystał nieuwagę właściciela pojazdu i zabrał znajdujące się obok lewarka skrzyni biegów etui z pieniędzmi w kwocie 720 złotych.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A