Kino „Marzenie” zaprasza do tańca
access_time 2010-09-21 15:04:48
Kilka tygodni temu sukces frekwencyjny odniósł amerykański „Step up 3”, a teraz przed nami premiera - już 24 września – produkcji brytyjskiej pt. „STREETDANCE”. Jako ciekawostkę warto dodać, że jest to pierwszy brytyjski film wyprodukowany w technice 3D.


Popularność jaką cieszą się telewizyjne programy, takie jak „Taniec z gwiazdami” czy „You can dance” jest ogromna, ciągle są one bardzo chętnie oglądane i wzbudzają żywe emocje. Trudno się więc dziwić, że kino stara się wykorzystać to zainteresowanie produkując filmy z dużą dawką muzyki i tańca.

Fabuła jest prosta: grupa tancerzy ulicznych przygotowujących się do mistrzostw streetdance w Wielkiej Brytanii zmuszona jest do współpracy z tancerzami ze szkoły baletowej. Ale przecież nie fabuła jest tutaj najważniejsza. Jest to tylko pretekst do pokazania porywających, zapierających wręcz dech w piersiach sekwencji tanecznych, począwszy od hip hopu, poprzez modern aż do tańca klasycznego. Wykonawcami ewolucji tanecznych są finaliści brytyjskich edycji „You can dance” i „Mam talent”. Integralnym i ogromnie ważnym elementem tego rodzaju produkcji jest muzyka. W „StreetDance” bohaterowie tańczą w rytmie przebojów takich między innymi wykonawców jak: N-Dubz, Chipmunk, Pixie Lott, Cheryl Cole, Tinie Tempah.

Dla miłośników tańca nowoczesnego „StreetDance” będzie prawdziwą ucztą dla oczu i uszu, czego serdecznie Państwu życzymy zapraszając do kina „Marzenie” od 24 września do 7 października.


Aktualny repertuar tarnowskich kin na stronach naszego portalu:

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A