Amfibia ratownicza dla tarnowskich strażaków
access_time 2010-09-21 14:50:06
Tarnowscy strażacy – służba, która obok Policji i Straży Miejskiej wydatnie pomagała podczas ostatniej powodzi otrzyma od Miasta nowoczesną amfibię ratowniczą. Rada Miejska przekazała 60 tysięcy złotych na zakup pojazdu. Inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.

Amfibia daje szansę prowadzenia sprawnej akcji powodziowej w sytuacji, gdy poziom wody jest już zbyt wysoki dla samochodów, a jednocześnie zbyt niski dla cięższych łodzi. Ostatnie powodzie pokazały, że tego rodzaju sprzęt jest bardzo potrzebny. Straty tarnowskich służb po powodziach, w tym straży, są spore. Strażacy oszacowali je na około 200 tysięcy złotych. Aby je uzupełnić potrzeba jeszcze około 100 tysięcy. Podczas prowadzenia walki z żywiołem najbardziej zużywają się m.in. węże strażackie, umundurowanie i odzież.

Dodajmy, że kwota ta nie dotyczy strażaków ochotników, którzy także mają sporo do uzupełnienia. Ich pomoc na wypadek zagrożenia wielką wodą, zwłaszcza dla społeczności lokalnej, jest nie do przecenienia. Tarnowski samorząd pomaga finansowo wszystkim służbom każdego roku. Środki są przeznaczane na zakup samochodów, potrzebnego sprzętu czy rozbudowę systemów poprawiających bezpieczeństwo.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A