Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską
access_time 2010-09-17 10:01:15
W środę 22 września jak co roku obchodzony będzie Europejski Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji w tarnowskiej komunikacji miejskiej w tym dniu każdy, kto zdecyduje się pozostawić swój samochód i skorzystać z przejazdu komunikacją miejską, będzie mógł korzystać z bezpłatnego przejazdu.


Warunkiem skorzystania z bezpłatnego przejazdu autobusami komunikacji miejskiej będzie posiadanie przy sobie dowodu rejestracyjnego własnego samochodu osobowego oraz dokumentu ze zdjęciem stwierdzającego tożsamość pasażera.
Spróbujmy chociaż ten jeden dzień obyć się bez auta i jedźmy do centrum rowerem, autobusem komunikacji miejskiej lub przyjdźmy na piechotę. Zobaczmy jak wygląda nasze miasto bez hałasu, spalin i korków. Wymaga to pewnych wyrzeczeń, lecz z pewnością docenimy poprawę wynikłą z uspokojenia ruchu.

Europejski Dzień bez Samochodu jest odpowiedzią na negatywne konsekwencje wynikające z nadmiernego ruchu samochodowego w miastach. W wielu aglomeracjach miejskich ludzie narzekają na niską jakość życia, m.in. na zanieczyszczenie powietrza, stres, wysoki poziom hałasu, wypadki, zajmowanie coraz większej przestrzeni przez samochody. Założeniem kampanii jest kształtowanie proekologicznych wzorców zachowań oraz popularyzacja transportu miejskiego. Ponadto kampania przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza oraz hałasu, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście. „Dzień bez Samochodu” to akcja o charakterze edukacyjnym, której celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie negatywnego wpływu niekontrolowanego rozwoju motoryzacji na nasze życie oraz popularyzacja przyjaznego środowisku zbiorowego transportu miejskiego. Zachęcamy mieszkańców Naszego Miasta do włączenia się w obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...