Chopin & Jazz oraz Magiczna Trupa Robinsona Bluesa w weekend w MCK
access_time 2010-09-01 14:00:25
Ciekawie zapowiada się weekend w Mościckim Centrum Kultury. W sobotę (11 września) o godz. 19:00 "Trzy kolory Chopin - Chopin & Jazz" - koncert International Polish Jazz Group w ramach obchodów Roku Chopinowskiego. W niedzielę (12 września), o godz. 11:00 Teatr Młodych Widzów - "Magiczna Trupa Robinsona Bluesa".


"Trzy kolory Chopin - Chopin & Jazz" 11 września 2010 r., godz. 19.00

KONKURS! Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie na ten niebywały koncert.
Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres naszej redakcji: redakcja(małpa)tarnow.net.pl i mieć szczęście w losowaniu. Mail prosimy zatytułować 'Chopin Jazz'. W mailu prosimy o podanie swojego Imienia i Nazwiska oraz numeru telefonu.
Na zgłoszenia czekamy do piątku, 10 września do godziny 15:00

W konkursie została wylosowana Pani Justyna Nalepa. Gratulujemy.

O koncercie:
Trwa Rok Chopinowski. W każdym zakątku Polski zza rogu wystaje szalona czupryna naszego genialnego romantyka. Filharmonie wiodą prym z klasycznych przedstawieniach dzieł mistrza, zapraszając do nich najwybitniejszych pianistów z całego świata. A my, postanowiliśmy pobawić się z Chopinem i jego muzyką. Tym razem, na jazzowo...

International Polish Jazz Group to kwartet składający się z czołowych polskich jazzmanów mieszkających od wielu lat poza granicami Polski. Projekt Chopin & Jazz jest ich własnym, wyjątkowym wkładem w międzynarodowe obchody Roku Chopinowskiego.

Kompozycje Chopina w aranżacji na kwartet jazzowy (fortepian, saksofon, bas i perkusja) utrzymane są w standardowej konwencji jazzowej - temat (melodia Chopina) wraz z progresja harmoniczną (często zmodyfikowaną w stosunku do pierwowzoru, ale nie ujmującą charakteru kompozycji), użyte są jako wehikuł do improwizacji. Całe brzmienie utrzymane jest w konwencji modern jazz z punktami odniesienia do The New Standard Herbiego Hancocka, z wirtuozerią wykonania gwarantowaną składem zespołu International Polish Jazz Group. Na program koncertu złożą się: 7 preludiów, 2 etiudy, tematyczne wyjątki z koncertów fortepianowych i 2 nokturny.

Termin: 11 września 2010 r., godz. 19.00
Miejsce: Scena na Antresoli, Mościckie Centrum Kultury, Tarnów
Bilet: normalny: 30 zł, studenci: 20 zł, bilet "dwa + dwa" - 25 zł od osoby (opcja wyłącznie w przedsprzedaży)
Rezerwacja i sprzedaż biletów: 14 633 36 21, kasa MCK, ul. Traugutta 1.Teatr Młodych Widzów - "Magiczna Trupa Robinsona Bluesa" - Teatr Wielkie Koło - 12 września 2010r., godz. 11.00

KONKURS! Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie na to ciekawe przedstawienie.
Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres naszej redakcji: redakcja(małpa)tarnow.net.pl i mieć szczęście w losowaniu. Mail prosimy zatytułować "Magiczna Trupa Robinsona Bluesa". W mailu prosimy o podanie swojego Imienia i Nazwiska oraz numeru telefonu.
Na zgłoszenia czekamy do piątku, 10 września do godziny 15:00

W konkursie została wylosowana Pani Aneta Małecka. Gratulujemy.

O spektaklu:
Spektakl utrzymany jest w konwencji teatru w teatrze. To magiczna historia ojca Robinsona, który wraz z synem Kosmą oraz Marantą tworzy teatralną trupę wędrującą po świecie...

Poznajemy ich w trakcie kolejnej wyprawy, podczas której - w swoim teatrze - opowiadają przygody żabiej królewny Rechotynki, perypetie żabiego królestwa, któremu zagraża groźny potwór Żabożarłok. Wszystko opowiedziane jest w planie żywym oraz lalkowym, a ilustrowane muzycznie wszelkimi odcieniami bluesa.

Termin: 12 września 2010r., godz. 11.00
Miejsce: Scena na Antresoli, Mościckie Centrum Kultury, ul. Traugutta 1
Bilet: 15 zł, bilet rodzinny: 38 zł (trzecia osoba w rodzinie 8 zł)
Rezerwacja i sprzedaż biletów: kasa MCK, tel. 14 633 46 21

Komentarze...