Osoby niewidome i słabo widzące z Tarnowa odwiedziły ziemię przemyską (FOTO)
access_time 2010-09-02 10:56:58
W dniu 28 sierpnia bieżącego roku odbyła się wycieczka integracyjno-turystyczna do Przemyśla i na ziemię przemyską. Organizatorem tej wycieczki był Zarząd Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Tarnowie, a uczestnikami – osoby niewidome i słabo widzące z Tarnowa i okolic.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Arboretum w Bolestraszycach [czyli w sensualnym ogrodzie botanicznym]. W tym ogrodzie zobaczyliśmy najpiękniejsze kolekcje wszelakich roślin: wodnych, ziół, roślin wrzosowatych., które są atrakcyjne pod względem dotykowym. Elementami ułatwiającymi poruszanie się po ogrodzie były tabliczki informacyjne, mapy napisane pismem brajla.

Następnie zwiedzaliśmy Przemyśl, który ma swój niepowtarzalny, urzekający klimat oraz nastrój. Swym pięknem, urzekły nas urokliwe uliczki, kościoły, dwie archikatedry: rzymskokatolicka i greckokatolicka oraz rynek z kamieniczkami. Zwiedziliśmy również Muzeum Archidiecezjalne św. Józefa Sebastiana Pelczara. Na koniec udaliśmy się do Krasiczyna, gdzie znajduje się słynny zamek Krasickich z początku XVII wieku. To jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce, nazywany perłą polskiego renesansu. Cały czas towarzyszyła nam Pani Przewodnik, która barwnymi opowieściami uatrakcyjniła wycieczkę.

Realizacja tego przedsięwzięcia stała się możliwa dzięki sponsorowi – Panu Jerzemu Mądlowi – Dyrektorowi Centrum Wynajmu Autokarów „Mądeltrans” w Tarnowie, któremu za ten dar z serca dziękujemy.


Tekst oraz zdjęcia: Jolanta Albin, Polski Związek Niewidomych w Tarnowie

Komentarze...