Koncert Karnawałowo-Walentynkowy (WYGRAJ BILET)
access_time 2011-02-07 15:50:10
Centrum Sztuki Mościce zaprasza na koncert 15 lutego z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Jerzego Koska oraz wirtuozem skrzypiec, znakomitym Vadimem Brodskim i solistami: Agnieszką Tomaszewską – sopran i Jackiem Ściborem – tenor.


W programie swiatowe hity wiolinistyki a także przeboje zespołu The Beatles w opracowaniu na orkiestrę symfoniczną. Sponsorem koncertu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA.

Czas trwania: 120 minut
Termin: 15 lutego 2011 r., godz. 18.00
Miejsce: Duża Scena Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, ul. Traugutta 1
Bilet: 50 zł
Sprzedaż i rezerwacja: kasa MCK, tel. 14 633 46 21
www.mck.tarnow.pl

Vadim Brodski - polsko-ukraiński wirtuoz skrzypiec, potomek znakomitego Adolfa Brodskiego, pierwszego wykonawcy Koncertu skrzypcowego Piotra Czajkowskiego. Urodził się w Kijowie. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 6 lat. Mając 11 lat wystąpił jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Kijowskiej Filharmonii, wykonując koncert Dymitra Kabalewskiego pod dyrekcja kompozytora. Jest uczniem Olgi Parchomienko i Davida Ojstracha. W 1982 r zadebiutował w Nowym Jorku. Od 1985 r. mieszka w Rzymie.

Artysta gra na skrzypcach Gennaro Gagliano z 1747 roku. Jest jednym z nielicznych skrzypków w historii, który miał zaszczyt zagrać w 1998 roku podczas tournée z orkiestrą Simfonica di Savona na słynnym instrumencie Guarneri del Gesu, należącym do Niccolo Paganiniego. Koncertował z wieloma znakomitymi orkiestrami: Filharmonia Moskiewska, Filharmonia w Sankt Petersburgu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Mexico National Symphony, London Philharmonic Orchestra, Jerusalem Symphony, New Jersey Symphony, Suisse Romande Orchestra w Genewie.

- Rocznie gram 40/45 koncertów. Obecnie mam kalendarz wypełniony na półtora roku naprzód. Ale prawdziwy artysta zawsze cierpi na niedosyt. Marek Kondrat oznajmił, że nie wróci do zawodu aktora. Ja nie mógłbym zdecydować się na coś podobnego. Dla mnie koncertowanie to kwintesencja egzystencji - mówi Vadim Brodski.Jerzy Kosek - dyrygent i pedagog, urodzony w Ornecie. Studiował w klasie dyrygentury Karola Stryji w Akademii Muzycznej w Katowicach, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Swoje umiejętności doskonalił w Berlinie pod kierunkiem Olafa Kocha oraz w Wiedniu u Karla Österreichera i Vaclava Neumanna. W 2002 uzyskał kwalifikację I stopnia w dziedzinie dyrygentury i stopień naukowy doktora sztuki.

W 1987 został laureatem 3. Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów w Katowicach, w 1989 otrzymał wyróżnienie na 6. Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów w Budapeszcie, w 1995 był finalistą 1. Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów w Jerozolimie.

Jerzy Kosek dyrygował większością polskich orkiestr symfonicznych i kameralnych, a za granicą - w Niemczech, Austrii, Danii, Holandii, Portugalii, na Węgrzech, Ukrainie, w Jugosławii, Izraelu, Wenezueli, Stanach Zjednoczonych (m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku) i Chinach. W swoim dorobku posiada kilkanaście płyt CD, nagrania archiwalne dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, jak również telewizji izraelskiej i jugosłowiańskiej.

W 1985 został dyrygentem Filharmonii Śląskiej w Katowicach, w latach 1990-99 sprawował funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Częstochowskiej, w latach 1999-2003 - dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Olsztyńskiej, w latach 2000-2004 - dyrektora artystycznego Filharmonii Koszalińskiej, od 2004 do 2006 - dyrektora artystycznego Filharmonii Rzeszowskiej. Pracuje w Zakładzie Chóralistyki i Muzyki Religijnej w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Agnieszka Tomaszewska - sopran. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. St. Moniuszki w Gdańsku. Studia wokalne kontynuowała w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, pod kierunkiem Prof. Heleny Łazarskiej. Ukończyła Das Internationale Operntudio der Hamburgische Staatsoper. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich w kraju i za granicą, prowadzonych przez Barbarę Boney, Régine Crespin, Thomasa Hampsona.

Laureatka konkursu Internationale Sommerakademie der Universität Mozartem w Salzburgu. Zdobywczyni I Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, oraz nagród specjalnych (m.in. Radia RMF Classic). Finalistka i laureatka Nagrody dla Najlepszego Sopranu w Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim 2010. Nominowana do nagrody Sztorm Roku-Artysta Roku 2005 przyznawanej  przez dziennikarzy Gazety Wyborczej. Obecnie współpracuje z Operą Krakowską, Operą Narodową w Warszawie. Na scenie zaprezentowała się m. in. jako Cleopatra (Juliusz Cezar), Adina (Eliksir miłości), Ilia (Idomeneo), Pamina (Czarodziejski flet), Zuzanna (Wesele Figara), Musetta (Cyganeria) etc. Artystka prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą: występuje z recitalami, bierze udział w wykonaniach muzyki kameralnej i oratoryjno–kantatowej, a także współpracuje z zespołami i wykonawcami muzyki dawnej (Cappella Gedanensis, Sinfonietta Riga). Brała udział w wielu festiwalach krajowych i zagranicznych (m. in. Salzburger Festspiele, Die hamburger Ostertöne, Hamburger Mozartwochen, Gdańska Wiosna, Gaude Mater, Festiwal Muzyki Polskiej). Wykonuje również muzykę współczesną (prawykonanie cyklu pieśni M. Kuczyńskiego 7 pieśni miłosnych do słów Pawła Helle, cyklu pieśni Stefana Lindemanna Sieben Gedichte Bremen 2007, i wiele innych).

Ma na swoim koncie udział w nagraniach CD/DVD, m.in. J.B. Bach Oratorium na Boże Narodzenie, Luigi Boccherini Stabat Mater (nominowana do nagrody Fryderyk 2008), Marek Kuczyński Oratorium Gdańskie, Karol Szymanowski Loteria na mężów (DVD, światowe prawykonanie), kołysanki Śpiewam dzieciom. Nagrywała również dla radia i telewizji.

Jacek Ścibor - tenor studia ukończył w Akademii Muzycznej w Poznaniu z wyróżnieniem. Studia podyplomowe kontynuował we wrocławskiej Akademii Muzycznej. Swe umiejętności wokalne doskonali pod kierunkiem prof. Christiana Elsnera. Jest czynnym uczestnikiem Międzynarodowych Kursów Interpretacji Muzyki Wokalnej, Kursów Wokalnych w Dusznikach Zdroju oraz Kursów Pedagogiki Wokalnej.

W lutym 2006 roku w ramach kursów otrzymał dyplom mistrzowski w klasie śpiewu prof. Ewy Czernak. Jego działalność artystyczna obejmuje recitale solowe, dzieła oratoryjno-kantatowe. Od roku 2003 koncertuje z zespołem muzyki dawnej Collegium Musicum. Poza Polską koncertuje w Danii, Austrii, Szwecji, Włoszech, Niemczech, Słowacji i Ukrainie. Dokonał nagrań dla Telewizji oraz Radia Rzeszów. W swym dorobku posiada nagranie 4 płyt CD z muzyką współczesnego kompozytora Waldemara Wałeckiego.

Występował na festiwalach: Przemyska Jesień Muzyczna 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, XIV Światowy Festiwal Kultury Żydowskiej (Kraków 2004), Muzyczny Festiwal w Łańcucie 2006, VI Festiwal Wiolinistyczny im. Bronisława Hubermana w Częstochowie (2007), XIV Festiwal "Muzyka i Plastyka - Tempus Paschale" (Lublin 2008).

W roku 2004 otrzymał nagrodę Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego za osiągnięcia artystyczne w dziedzinie upowszechniania kultury muzycznej w kraju i za granicą, z uwzględnieniem Euroregionu Karpaty.

Od roku 2005 jest członkiem polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu. Aktualnie jako doktor sztuki wokalnej jest pracownikiem Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Dla czytelników naszego Portalu mamy jedno podwójne zaproszenie na koncert Karnawałowo-Walentynkowy we wtorek 15 lutego 2011 r. w Centrum Sztuki Mościce.
Rozdamy je w drodze losowania. Wystarczy wysłać na adres naszej redakcji: redakcja(małpa)tarnow.net.pl swoje imię, nazwisko, telefon. W tytule maila należy koniecznie wpisać "Brodski". Na zgłoszenia czekamy do 14 lutego 2011 r. do godziny 13.00.

Wejściówkę wygrywa Zofia Klimek

Komentarze...