Przybyło 400 dodatkowych miejsc parkingowych
access_time 2011-02-03 09:24:19
Parking zdolny pomieścić tyle aut stworzony został na potrzeby Placu Targowego Chyszów, gdzie już 20 lutego przeniesiony zostanie handel z „Kapłanówki”.


Parking jak na razie ma utwardzoną nawierzchnię, docelowo będzie wybrukowany. Zajmuje powierzchnię 1,2 hektara. Jako że znajduje się na wprost budynku, w którym swoją siedzibę ma administrator Placu Targowego, jest miejscem bezpiecznym i dozorowanym. Pracownik Targowisk Miejskich obecny jest na Placu codziennie od 6 rano do godziny 18.00.

W planach Miasta jest też wybudowanie odcinka drogi łączącej parking z ulicą Mościckiego. – W tym roku planujemy realizację, mamy na to pieniądze, gotowe są plany – zapewnia Jacek Chrobak, dyrektor Targowisk Miejskich. Dzięki temu dodatkowemu „łącznikowi” Placu Chyszów i parkingu z ulicą Mościckiego ruch samochodowy na tym terenie będzie płynny i bezkolizyjny.

Zalety Placu Targowego Chyszów zmotoryzowani kierowcy i handlarze z pewnością docenią. Oprócz dużego parkingu nie będą mieli bowiem problemów z dojazdem. By dojechać z północy, południa czy zachodu Tarnowa i okolicznych miejscowości nie będą musieli jechać przez centrum miasta. Do ich dyspozycji pozostają wewnętrzne obwodnice Tarnowa, gdzie ruch przebiega bez zakłóceń.

Komentarze...