Mina przeciwpancerna z okresu II w. ś. odnaleziona w Tarnowie
access_time 2011-02-02 09:26:34
Na niecodzienne znalezisko natknęła się ekipa robotników wykonująca w sąsiedztwie strażnicy przy ulicy Błonie roboty ziemne. Podczas prac odnaleziono minę przeciwpancerną pełną trotylu i wyposażoną w elementy zapalnika. Robotnicy postanowili własnoręcznie przenieść minę do siedziby straży pożarnej...


W poniedziałek około godziny 15.00, firma budowlana prowadząca roboty ziemne pod przewody telekomunikacyjne natknęła się na niewybuch. Trzech pracowników własnoręcznie przeniosło go do strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 przy ulic Błonie, informując dowódcę jednostki o fakcie znalezienia i dostarczenia obiektu, który prawdopodobnie jest niewybuchem. Na miejsce skierowana została grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego tarnowskiej Komendy Miejskiej Policji. Funkcjonariusze stwierdzili, że jest to mina przeciwpancerna z okresu II wojny światowej o średnicy 30 centymetrów i zawierająca osiem kilogramów trotylu.

- Ze względu na stan techniczny i skorodowane elementy zapalnika, nie było możliwości rozbrojenia tej miny. Została powiadomiona jednostka saperów z Rzeszowa, która wczoraj o godzinie 10.00 zabrała minę na paligon w celu jej detonacji - relacjonuje st. kpt. Paweł Mazurek, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Komentarze...