To nie jest kraj dla wielkich ludzi
access_time 2011-02-02 08:58:48
Wirtuozeria aktorska, zjadliwość tekstów, inteligentnie i bardzo śmiesznie, czyli "To nie jest kraj dla wielkich ludzi" - one-man show aktora Teatru Montownia Rafała Rutkowskiego. W piątek 4 lutego o godz. 20.00 w Centrum Sztuki Mościce.


Termin: 4 lutego 2011r., godz. 20.00
Miejsce: Centrum Sztuki Mościce, Scena na Antresoli
Bilet: 25 zł - normalny, 20 zł - ulgowy (młodzież i studenci po okazaniu legitymacji)
Czas: 90 minut
Sprzedaż i rezerwacja: kasa CSM, ul. Traugutta 1, tel. 14 633 46 21 (rezerwacja ważna dwa dni)

One - man show w wykonaniu aktora Teatru Montownia, Rafała Rutkowskiego, który wraz z dramatopisarzem Michałem Walczakiem przygotował ponad godzinę perwersyjnej, niepoprawnej politycznie rozrywki. Wcielając się w kolejne postaci, prowadzi widza przez labirynt masek, potworów i świętych polskich. Artyści, kaznodzieje, kabotyni, wojskowi, szarlatani i ginekolodzy. Wirtuozeria aktorska i zjadliwość tekstów. Dla młodych i starych, dla tych, którzy odnieśli sukces i frustratów, jednym słowem - dla wszystkich, którzy żyją w Polsce. Dla ludzi o mocnych nerwach.

Z recenzji:

(...) Udławiłem się ze śmiechu na monty-pythonowskim z ducha skeczu o pewnym wojskowym z komisji poborowej posiadającym dar rozpoznawania gejów. A o przygodach beznogich harcerzy, którzy nazwali swój zastęp Węże, zdecydowanie powinna powstać nawet osobna sztuka. Popisowy występ Rutkowskiego zaświadcza, że Walczak jako reżyser i autor złapał właściwy rytm i ton komediopisarski (...)
Łukasz Drewniak, Przekrój

   (...) Aktor Teatru Montownia i autor tekstu Michał Walczak tworzą polską stand-up comedy od zera. Efekt jest porażający. Przede wszystkim Walczak (jeden z najlepszych dramaturgów młodego pokolenia) is back. Skecze o zakompleksionym księdzu udzielającym ślub ukochanej, wojskowym teście na geja czy prywatnym, ekskluzywnym przedszkolu dla dzieci "wiecie kogo" to polskie szaleństwo w pigułce. Rutkowski zdolny zmiąć, wygiąć i wywrócić swoją twarz na wszelkie sposoby doprowadza publiczność do spazmów. (...)
Joanna Derkaczew, Gazeta Wyborcza

(...) Rutkowski oscyluje między prywatnością a graną postacią, budując trudną, bo z natury rzeczy niestabilną, proteuszową formę aktorskiego popisu. I jest w tym po prostu dobry. Można nie cenić stand-up comedy jako trywialnego wykwitu kultury popularnej. Ale nie można nie docenić aktora, który ten niski gatunek przedstawia z wysokiej klasy talentem. (...)
Janusz Majcherek - Gazeta Wyborcza Stołeczna 
Dla czytelników naszego Portalu mamy dwa podwójne zaproszenia na monodram "To nie jest kraj dla wielkich ludzi".
Rozdamy je w drodze losowania. Wystarczy wysłać na adres naszej redakcji: redakcja(małpa)tarnow.net.pl swoje imię, nazwisko, telefon. W tytule maila należy koniecznie wpisać "Monodram". Na zgłoszenia czekamy do 4 lutego 2011 r. do godz. 12.00

Zaproszenia zdobyły: Ewelina Kurgan, Genowefa Gucwa. Gratulujemy!    

Komentarze...