Plac Chyszów gotowy - otwarcie 20 lutego (FOTO)
access_time 2011-02-14 12:50:56
Jest tam 650 stanowisk handlowych na placu, pawilon na 11 sklepików i gastronomię oraz osobny budynek socjalny z sanitariatami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Jako, że niektórzy handlowcy zajmą dwa miejsca, Targowiska Miejskie liczą, że w piątki i niedziele będzie 350-400 sprzedawców. Tylu już zadeklarowało swoją stałą obecność. Zobacz zdjęcia nowego placu targowego.


Inwestycja jest ukończona. 20 lutego na Plac Targowy Chyszów przeniesiony zostanie handel z dotychczasowego miejsca – Placu Targowica (czyli popularnej „Kapłanówki”) przy Matki Bożej Fatimskiej. Zarówno z kupcami, jak i klientami przeprowadzone były liczne konsultacje i rozmowy.

Praktycznie sto procent handlarzy zdecydowało się na handel w nowym miejscu – mówi Jacek Chrobak, dyrektor targowisk Miejskich w Tarnowie. – Mało tego, 120-stu nowych sprzedawców chce handlować na Placu Chyszów.

Na handlarzy na Chyszowie przy ulicy Giełdowej czeka nowy, estetyczny, wybrukowany plac o powierzchni 1,5 hektara. Na placu będzie 650 stanowisk o powierzchni 9 metrów kwadratowych, budynek z 10 pawilonikami handlowymi o powierzchni 22 metrów kwadratowych i jednym czterdziestometrowym.

Tuż obok głównego placu handlowego znajduje się parking z utwardzoną nawierzchnią o powierzchni 1,2 hektara. Zmieści się tu spokojnie pond 400 samochodów. Zarówno dla handlarzy, jak i kupujących istotne jest, że tuż obok Placu Chyszów zlokalizowane są sklepy, hurtownie, magazyny i giełdy owocowo-warzywne. Zatem teren dobrze już rozwinięty, znany klientom i o tradycjach handlu. A na samym Placu Chyszów od grudnia ubiegłego roku co sobotę odbywa się giełda samochodowa.


Zobacz także:
Nowa linia autobusowa w Tarnowie Przybyło 400 dodatkowych miejsc parkingowych

Komentarze...