Karta Mieszkańca na wyciągnięcie ręki
access_time 2011-01-26 14:44:15
Dzięki niej będzie można m. in. zapłacić za przejazd komunikacją miejską, imprezy kulturalne, a nawet zarejestrować się do lekarza. Zapowiadana od lat Karta Mieszkańca wraz z odpowiednim sprzętem i oprogramowaniem powoli zacznie wkraczać do naszego życia.


Na przełomie 2010 i 2011 został rozstrzygnięty przetarg na "Zaprojektowanie i dostawę platformy zintegrowanych e-usług dla mieszkańców Tarnowa z elementami Karty Mieszkańca dla Urzędu Miasta Tarnowa". Wartość przetargu wynosi 1.796.275.64 zł brutto.

- Jeszcze w tym roku zostanie stworzone oprogramowanie systemu pozwalające na korzystanie z części jego funkcjonalności. Do Tarnowa trafi specjalna platforma sprzętowa, a także 78 urządzeń z multimedialnym interfejsem, pozwalającym na korzystanie z Karty Mieszkańca - informuje Dorota Kunc-Pławecka, rzeczniczka tarnowskiego magistratu.

Infomaty te, w pierwszym etapie, zostaną zainstalowane w wybranych, uczestniczących w pilotażu tarnowskich szkołach, przedszkolach oraz w Pałacu Młodzieży. Stanie się to do końca miesiąca.

Obecnie trwają analizy mające wyłonić usługi, które jako pierwsze zostaną zaproponowane mieszkańcom Tarnowa. Do współpracy w pierwszej kolejności zostaną wybrane trzy spośród sześciu rozważanych obecnie instytucji: Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zakład Komunikacji Miejskiej, Zespół Przychodni Specjalistycznych, Wodociągi Tarnowskie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Tarnowskie Centrum Kultury. Po dokonaniu wyboru konieczne będzie stworzenie oprogramowania, które połączy funkcjonujący w tych instytucjach system informatyczny z systemem Karty Mieszkańca.

W tym roku realizacja projektu pod nazwą „Zaprojektowanie i dostawa Platformy zintegrowanych E-usług dla mieszkańców Tarnowa z elementami Karty Mieszkańca dla Urzędu Miasta Tarnowa” kosztować będzie około 770 tysięcy złotych. Całkowita wartość projektu wynosi 3,82 ml zł, a dofinansowanie unijne to ponad 2,5 mln zł.

Do końca trwania realizacji projektu, czyli do września 2012 r. chętni tarnowianie otrzymają 10 tysięcy Kart Mieszkańca.

Dodajmy, że Karta Mieszkańca pozwoli w praktyce szybko i skutecznie załatwić wiele spraw. Umożliwi np. elektroniczny zakup biletów komunikacji miejskiej lub na imprezy kulturalne, zarejestrowanie się do lekarza, skorzystanie z usług ogólnomiejskich, realizację różnego rodzaju akcji promocyjnych, a nawet dystrybucję darmowych posiłków dla podopiecznych MOPS czy zgłoszenie interwencji.


Info: na podstawie informacji z Biura Prasowego Urzędu Miasta Tarnowa oraz informacji prasowej z firmy Bull Polska

Komentarze...