Zjechali na byle czym (FOTO)
access_time 2011-01-24 13:46:03
23 stycznia na stacji narciarskiej Lubinka w podtarnowskich Janowicach odbyła się impreza narciarska „Skoda Ski Cup”, organizowana przez autoryzowanego dealera samochodowego Skoda Auto Bączek oraz agencję eventowo – reklamową Xtreme Media Dynamix, którzy przygotowali całą oprawę imprezy, wszystkie atrakcje oraz wspaniałe nagrody. Portal Tarnow.net.pl objął patronat medialny nad imprezą.


Na świetnie przygotowanym stoku pierwsze atrakcje rozpoczęły się już po godzinie 10, od wspólnego, zagrzewającego do dalszej zabawy aerobicu, w którym udział wzięły dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Od tej pory na małym wyciągu rozpoczęły się bezpłatne lekcje narciarstwa oraz snowboardu dla dzieci, prowadzone przez profesjonalnych instruktorów z Lubinki oraz szkoły snowboardowej FeelGood.

Nad całą imprezą czuwał profesjonalny konferansjer, sztab hostess, a wszystko odbywało się przy dźwiękach muzyki granej przez DJ’a.

Pierwszą konkursową konkurencją był zjazd slalomowy na jabłuszku na specjalnie przygotowanym do tego torze. W konkursie udział wzięła liczna grupa zawodników w przedziale wiekowym od 3 – 12 lat, częściowo wspomaganych przez swoich rodziców i hostessy. Najlepszymi czasami mogli pochwalić się: zwycięzca konkursu, 12 letni Krzysztof Zięba, który uzyskał wspaniały czas – 17 s., na drugim miejscu uplasował się Maciek Osuch (12 lat), a trzecia lokata przypadła Kubie Osuchowi lat 8.

Drugą konkurencją było rzucanie do celu, w której zawodnicy prezentowali wyrównany, bardzo wysoki poziom. Po zaciekłym boju oraz po rozegraniu trzech dogrywek pierwsze miejsce przypadło 3 zawodnikom. 9 letniej Oli Szarkowicz, 10 letniej Justynie Strojnej oraz 12 letniemu Maćkowi Osuchowi.

Następnie przeszliśmy do rodzinnych konkurencji organizowanych przez Skoda Auto Bączek – Zapakuj się do Skody oraz Konkurs wiedzy na temat marki Skoda i miasta Tarnów.

Kolejną atrakcją były profesjonalnie przygotowane oraz przeprowadzone z pomocą instruktorów ze stacji narciarskiej Lubinka oraz szkoły snowboardowej FeelGood, zawody narciarskie i snoboardowe na czas. Wspaniałymi umiejętnościami wykazał się 6 letni Adrian Szumlański, który zwyciężył w konkurencji narciarskiej, miejsce drugie zajął Wiktor Ruciński, a trzecie Kasandra Piwowarska,

W zawodach snowboardowych zwyciężył Przemek Roś, tuż za nim uplasowali się Marcel Jeleń oraz Kasia Jurys.

Tuż przed finałowym pokazem „Zjazdu na Byle Czym” odbyła się prezentacja wspaniałej lodowej rzeźby przygotowanej przez artystów z Ice Evolution oraz rozstrzygnięcie konkurencji lepienia pałacu ze śniegu, a także pokaz ekstremalnych umiejętności snowboardzistów z FeelGood. Pokaz przeróżnych skoków, ewolucji powietrznych oraz kombinacji przyciągnął wielu widzów.

Finałem imprezy, a zarazem najbardziej emocjonującą atrakcją, na którą zgromadziły się tłumy kibiców był „Zjazd na Byle Czym”. Wystartowało 6 pojazdów – „Wanienka”, na której zjechał Krzysztof Zięba, „Dzieciaczek” Marka Gieradziego, „Smok” przygotowany przez Małgorzatę Wach i Basię Śrębe, oryginalna wanna „Złoty deszcz”, którą zjechali Iza Maciuba i Rafał Prokopowicz, Yeti 102 z załogą w składzie Bartek Świątkowski, Jakub Szczepanek i Rafał Magiera oraz prawdziwy wojenny pojazd Rudy 102 w składzie Grzegorz Szatko, Michał Szatko, Janusz Cichoń i Paweł Michniewski.

Zacięte zawody z maksymalną oceną jury sędziowskiego wygrała załoga „Rudy 102”. Zwycięski oraz niezwykle widowiskowy zjazd odbył się przy dźwiękach muzyki z doskonale nam znanego serialu „Czterej pancerni i pies”. Tuż za zwycięzcami z minimalną stratą 1 punktu uplasowała się załoga czołgu „Yeti 102”, a trzecie miejsce przypadło „Dzieciaczkowi”. Tuż za podium sklasyfikowani zostali „Złoty deszcz”, „Smok” oraz „Wanienka”

Komentarze...