Zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (FOTO)
access_time 2011-01-10 16:29:49
W dziewiętnastym finale WOŚP w Tarnowie uczestniczyło 850 wolontariuszy. Od godz. 9 rano zbierali pieniądze do puszek, nagradzając każdego darczyńcę czerwonym serduszkiem. Tego dnia, nie zabrakło także rajdów, koncertów i imprez towarzyszących. Tarnowskie sztaby z szansą na rekordową sumę w zbiórce na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.


Do zbiórki włączyły się także funkcjonariuszki policji. Pięć policjantek towarzyszyło małym wolontariuszom przy zbieraniu datków (zdjęcia od nr 1 do nr 8). - Mundur nie odstraszał. Wręcz przeciwnie. Ludzie bardzo chętnie wrzucali pieniądze do naszych puszek - mówi Olga Żabińska, rzeczniczka tarnowskiej policji, która kwestowała z 9-letnim Grzesiem. Finał przebiegał spokojnie i nie odnotowano żadnych incydentów.

Dla fanów motoryzacji zorganizowano po raz piąty Moto-Orkiestrę. Licytację przy kapłanówce poprowadził znany pilot rajdowy Maciej Wisławski. W Centrum Handlowym Gemini Park zostało wręczonych 18 pucharów Prezydenta Miasta Tarnowa. Otrzymali je najzdolniejsi sportowcy, związani ze sportami motorowymi, którzy ścigali się w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez całą niedzielę w Centrum Handlowym byli też obecni wolontariusze WOŚP – kupujący mieli okazję wspomóc akcję. W ramach Tarnowskiej Moto – Orkiestry, której finał miał miejsce w Centrum Handlowym odbyła się licytacja. Zawodnicy Tarnów Racing Team przekazali na nią puchar Mistrza Polski. Dochód uzyskany w ten sposób zasilił konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przez dziesięć godzin wstęp na Serduszkowe Lodowiska (obok Pałacu Młodzieży oraz Hali Jaskółka) był darmowy. W zamian za to łyżwiarze proszeni byli o wrzucenie datków do puszek stojących przy lodowiskach wolontariuszy.

Na scenie przy ulicy Brodzińskiego gwiazdą wieczoru był zespół Lombard. Tradycyjnie na zakończenie finału zorganizowano Światełko do Nieba - pokaz sztucznych ogni.

Dobrym wynikiem zbiórki na rzecz orkiestry może pochwalić się radny Jakub Kwaśny. Wolontariusze zrzeszeni w sztabie "Jakub Kwaśny - Sojusz Ludzi młoDych" zebrali w niedzielę 7000 zł. Do tej kwoty zostanie dodane około 2000 zł z sobotniej zbiórki w klubach PRETEKST i LYCHEE. Rekordzistą sztabu został Jakub Kwaśny. W puszce radnego znalazło się aż 1065,73 zł.

Według danych na poniedziałek, 10 stycznia, sztab przy Pałacu Młodzieży zebrał 175 tys. zł., a sztab przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika około 64 tys. zł. Liczenie pieniędzy uzyskanych w tegorocznym finale zakończy się 31 stycznia. W ubiegłym roku sztab w Pałacu Młodzieży zebrał 170 tys. zł, natomiast ZSOT - 55 tys. zł.

Nadal trwają licytacje karykatur, które przedstawiają troje kandydatów w jesiennych wyborach samorządowych, walczących o fotel prezydenta Tarnowa: Ryszarda Ścigałę, Annę Czech i Jakuba Kwaśnego.


LINKI DO AUKCJI Z KARYKATURAMI:
Karykatura Anny Czech (numer 456718)
Karykatura Ryszarda Ścigały (numer 456755)
Karykatura Jakuba Kwaśnego (numer 456767)

Zobacz także:
W niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (FOTO)
Prezydent Tarnowa na rzecz akcji Jurka Owsiaka
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A