W niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (FOTO)
access_time 2011-01-07 11:05:13
Z nadzieją na kolejny rekord hojności, po raz 19-sty zabrzmi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na ulicach Tarnowa kwestować będzie 850 wolontariuszy na rzecz maluchów cierpiących na choroby nerek. Zobacz program tarnowskiego XIX Finału WOŚP; Utrudnienia drogowe w związku z Finałem WOŚP; Jak wolontariusze powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Program tarnowskiego XIX Finału WOŚP:

SOBOTA - 8 stycznia 2011:

 • Serduszkowe zawody pływackie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum – Miejski Dom sportu - ul. Traugutta 5a – godz. 12.00

 • Imprezy w klubach:
  • Alfa – ul. Staszica 3
  • Blue – ul. Krakowska 8
  • Lychee – ul. Mościckiego 8
  • Pretekst – Rynek 12 (wstęp 5 zł)
  • Wallstreet – Pl. Więźniów Oświęcimia 1
  • Underground - Wielkie Schody 7 (wstęp 5 zł)
NIEDZIELA - 9 stycznia 2011:

 • Żurek z Radiem RDN Małopolska – Plac Sobieskiego – godz. 9.00 – 14.00

 • Zbiórka krwi – Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – ul. Szpitalna 13 – godz. 9.00 –14.00

 • V Tarnowska MOTO-0RKIESTRA – plac Kapłanówka – od 9.00 do zmroku (www.moto-orkiestra.pl)

 • Serduszkowe Lodowiska – Mobilne Obiekty TOSIR – obok Pałacu Młodzieży oraz Hali Jaskółka – 9.00 – 19.00

 • „Tarnowski Bieg z Pochodniami w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” - zbiórka sportowców - Hala sportowa ZSO nr 4 Oś. Legionów 16 - start godz.18.30

 • VI KONCERT PLENEROWY - ul. Brodzińskiego (www.zso.tarnow.pl)

  • 14.00 - 16.00: CZĘŚĆ PRZEZNACZONA DLA DZIECI

   prowadzona przez grupę artystyczną ALFIKI z Nowego Sącza - konkursy i zabawy
   - CALINECZKA – przedstawienie przygotowane przez Bursę Międzyszkolną
   - występy: grupy wokalnej BAJKOLANDIA i formacji tanecznej MAFIA DANCE

  • 16.00 – 20.00 : CZĘŚĆ PRZEZNACZONA DLA WSZYSTKICH:

   - koncert zespołu rockowego PRODŻEKT (16.00 - 17.00),
   - pokaz KREATORÓW MODY Szkoły Szczepanika,
   - występ finalistów konkursu „Piosenka moją pasją”,
   - koncert zespołu rockowego ANACONDA (17.00 - 18.00)
   - występ grupy tanecznej GDP TEAM
   - pokaz świateł laserowych (18.00 - 18.30),

   - koncert Gwiazdy Wieczoru : zespołu rockowego LOMBARD (18.30 - 20.00)
   - Zakończenie - Światełko do Nieba – pokaz sztucznych ogni (20.00)

  Ponadto wiele akcji, m.in.: WOŚP-Kawiarnia, Kiermasz, pokazy udzielania pierwszej pomocy, przejazd tarnowskich GARBUSÓW

 • Licytacja na antenie TVM – 17.00 – 20.00Utrudnienia drogowe w związku z Finałem WOŚP


Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich informuje, że w związku z planowanym w Tarnowie, w dniu 9 stycznia 2011 roku XIX Finałem „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” wystąpią okresowe utrudnienia w ruchu na następujących ulicach:

 1. Brodzińskiego od godzin popołudniowych dnia 8 stycznia 2011 r. do godzin rannych dnia 10 stycznia 2011 r., gdzie planowany jest VI Koncert Plenerowy i ustawiona będzie scena (szczegóły: www.zso.tarnow.pl)
 2. ks. J. Marszałka – pomiędzy ul. Dwernickiego a Al. Matki Bożej Fatimskiej w związku z „V Tarnowską MOTO-0RKIESTRĄ” na placu „Kapłanówka” – od godz. 9.00 do zmroku (szczegóły: www.moto-orkiestra.pl)
 3. na trasie Osiedle Legionów (start przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4) do ulicy Wojska Polskiego, ulicą Wojska Polskiego do ulicy Starodąbrowskiej, następnie ulicą Starodąbrowską przez rondo Hetmana J. Tarnowskiego do ulicy Mickiewicza i ulicą Mickiewicza do ulicy Brodzińskiego, którą przebiegnie „Tarnowski Bieg z Pochodniami w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” w godz. 19.20 – 19.55. (szczegóły http://www.wosp.tarnow.net.pl/bieg.pdf). Cała grupa będzie pilotowana przez radiowóz policyjny oraz policjantów i strażników miejskich na motorach, którzy okresowo będą wstrzymywali ruch na skrzyżowaniach ulic.

Prosimy o wyrozumiałość i apelujemy o zwiększenie uwagi, szczególną ostrożność oraz o stosowanie się do wskazań znaków drogowych.


Jak wolontariusze powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo? Policja wspiera WOŚP


W tym roku tarnowska policja nie tylko zadba o bezpieczny i spokojny przebieg całej imprezy, ale także sama włączy się w zbiórkę pieniędzy. W trakcie niedzielnego finału nasze policjantki będą kwestować na rzecz tej niezwykłej i jedynej w swoim rodzaju orkiestry. Przez kilka godzin panie wraz z wolontariuszami pomogą zbierać na terenie Tarnowa pieniądze dla chorych dzieci. W tym czasie panowie policjanci zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, darczyńców i wszystkich, którzy zechcą wziąć udział w imprezach towarzyszących orkiestrze. Szczególnym nadzorem obejmą oni miejsca zbiórek pieniędzy oraz trasy przemieszczania się kwestujących. Policyjne patrole pracować będą zarówno w Tarnowie jak i na terenie całego powiatu. By kwesta przebiegała spokojnie w niedzielę służbę pełnić będzie dodatkowo ponad setka policjantów z pionów prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych. Będziemy stanowczo reagować w stosunku do każdego kto zagrozi wolontariuszom lub wyciągnie rękę po zbierane przez nich datki. Po zakończeniu kwesty pomożemy w bezpiecznym dotarciu wolontariuszy do sztabów i konwojowaniu pieniędzy.

Dodajmy, że w okresie poprzedzającym wielki finał nasi policjanci spotykali się z organizatorami tarnowskiego finału WOŚP i wolontariuszami, omawiając kwestie bezpieczeństwa i uczulając na zachowanie środków ostrożności podczas niedzielnej kwesty.

Osoby, które zechcą wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy powinny wiedzieć, że każdy wolontariusz zbierający na jej rzecz pieniądze wyposażony jest w imienny identyfikator ze zdjęciem oraz zaplombowaną puszkę. Zorganizowanie zbiórek przewiedziano w miejscach publicznych.

Wolontariusze proszeni są o:
unikanie miejsc najbardziej zagrożonych, a więc mało uczęszczanych i nieoświetlonych
zachowanie wzmożonej ostrożności zwłaszcza po zapadnięciu zmroku
zbieranie datków w towarzystwie innych (osób nieletni winny mieć dorosłego opiekuna)
w przypadku stania się ofiarą przestępstwa o natychmiastowe powiadomienie Policji.


Ciekawe aukcje na rzecz WOŚP


Stowarzyszenie Tarnowianie, ruch obywatelski założony 4 lata temu, włączył się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, organizowaną już po raz XIX, ufundował i przekazał na rzecz licytacji, trzy wyjątkowe karykatury, autorstwa znanego i cenionego artysty – Tomasza Habiniaka.

Grafiki przedstawiają troje kandydatów w jesiennych wyborach samorządowych, walczących o fotel prezydenta Tarnowa: Ryszarda Ścigałę, Annę Czech i Jakuba Kwaśnego.

LINKI DO AUKCJI Z KARYKATURAMI:
Karykatura Anny Czech (numer 456718)
Karykatura Ryszarda Ścigały (numer 456755)
Karykatura Jakuba Kwaśnego (numer 456767)

Ryszard Ścigała przekaże na licytacje związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy kilka cennych i pamiątkowych przedmiotów. ZOBACZ PRZEKAZANE PRZEDMIOTY
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A