Czysta Unia - klub i działacze nie byli zamieszani w korupcję!
access_time 2011-01-03 17:15:58
Kontynuując wątek, zakończonego już śledztwa tarnowskiej prokuratury, w sprawie korupcji w Unii Tarnów, prezentujemy odpowiedź jaką udzieliła nam Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnowie - Pani Bożena Owsiak.


"Odpowiadając na Pana pytania odnośnie śledztwa dotyczącego Klubu Sportowego Unii Tarnów informuję, że Prokuratura Okręgowa w Tarnowie zakończyła śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, działającej w okresie od lipca 2003 roku do 2009 roku w Tarnowie, mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na przyjmowaniu i wręczaniu korzyści majątkowych w zamian za nieuczciwe zachowania mogące mieć wpływ na wynik profesjonalnych zawodów sportowych tj. o przest. z art. 258 § 1 kk i art. 296b § 1 i 2 kk.

Zarzuty postawiono łącznie 41 osobom w tym 3 sędziom piłkarskim. W odniesieniu do 12 osób prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania, a sąd do wniosków tych przychylił się warunkowo je umarzając. W odniesieniu do 29 osób skierowano akty oskarżenia do Sądu Okręgowego i Rejonowego w Tarnowie (w zależności od kwalifikacji prawnej czynów). Z tej liczy oskarżonych wyroki skazujące zapadły w odniesieniu do 21 osób, co do 8 oskarżonych postępowanie pozostaje otwarte przed sądem. Przeprowadzone przez Prokuraturę śledztwo nie wykazało aby w korupcyjny proceder zamieszani byli działacze, bądź władze Klubu. Odnośnie zawodników i sędziów innych Klubów materiały zostały wyłączone i przekazane właściwym Prokuraturom Rejonowym. Innych informacji w sprawie na obecnym etapie postępowania może udzielić sąd, który aktualnie jest jego wyłącznym „gospodarzem”.

Bożena Owsiak, Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnowie


Info: ZKS Unia Tarnów/ KMP Tarnów

Komentarze...