Przegląd prasy
access_time 2010-12-22 13:19:46
Przegląd prasy lokalnej: o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu tygodnika TEMI oraz Dziennika Polskiego.


Temi 22 grudnia 2010 r.

Na ile pozwoli konserwator?
Jak informuje TEMI, władze Tarnowa przymierzają się do modernizacji Placu Kazimierza. Zakres prac zależeć będzie jednak w dużej mierze od konserwatora zabytków, gdyż cały teren objęty jest ochroną konserwatorską. W przyszłym roku sporządzony ma być projekt przedsięwzięcia. Odnowiona musi zostać przede wszystkim nawierzchnia składająca się z tzw. otoczaków, czyli okrągłych kamieni naturalnych, która się sypie.

Pogotowie zmaga się z zimą
Jak zauważa TEMI, obfite opady śniegu utrudniają karetkom pogotowia ratunkowego poruszanie się po drogach poza miastem. Problemy z dotarciem powtarzają się każdej zimy. Z pomocą przychodzą często sąsiedzi osób wzywających pogotowie. Zasypane drogi to niejedyny zimowy problem do pokonania. Coraz częściej ratownicy medyczni jako pierwsi pojawiają się w domach, w który doszło do zatrucia czadem. Bez odpowiednich czujników sami narażeni są na niebezpieczeństwo.

Będzie wygodniej przed ekranem
Galicyjski Tygodnik Informacyjny ma dobrą wiadomość dla kinomanów, którzy najpierw muszą uzbroić się w cierpliwość. Jeszcze przez kilka dni nieczynne będzie kino Marzenie. Zamknięcie placówki spowodowane jest wymianą foteli i malowaniem. Pierwsze seanse po przerwie już 26 grudnia. Demontowane fotele służyły widzom kina już 10 lat. W ich miejsce pojawią się fotele otrzymane niedawno w użyczenie od Tarnowskiego Teatru, który też wymienia widownię w nowym budynku. Wymiana 240 foteli na parterze sali kinowej wiąże się też z wymiana wykładziny podłogowej, przeróbką podestu. Zdecydowano także o pomalowaniu sufitu. Prace będą kosztować 60 tys. zł.

Dziennik Polski 22 grudnia 2010 r.

Policjanci jak malowani
W lokalnym dodatku do Dziennika Polskiego na pierwszej stronie możemy zobaczyć zdjęcie władz tarnowskiej policji i ich nienagannych wygląd. To dobry przykład dla pozostałych funkcjonariuszy. Od ubiegłego tygodnia funkcjonują nowe przepisy regulaminu ogólnego policjantów, dotyczące ich wyglądu. Nowe zasady odnoszą się do policjantów umundurowanych, natomiast nie dotyczą funkcjonariuszy z pionów operacyjnych. - Nowe przepisy zakazują noszenia ozdób, które naruszają powagę munduru. W przypadku pań, włosy sięgające za ramiona powinny być spinane podczas służby. Ostry makijaż oraz wyzywająca biżuteria również nie są wskazane. Natomiast panowie powinni wyglądać schludnie. Krótko przystrzyżone włosy, dopuszczalny jest skromny zarost. Te nowe przepisy mają wyeliminować ekstremalne przypadki - mówi Olga Żabińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Powrót rotmistrza - od nowego roku ruszamy z kopyta...
W Dzienniku także o wypowiedzi rotmistrza Zbigniewa Radonia, dowódcy Tarnowskiego Oddziału Jazdy im 5 Pułku Strzelców Konnych, który dementuje pogłoski o zawieszeniu działalności stowarzyszenia kultywującego kawaleryjskie tradycje. - Melduję więc swój powrót do służby na rzecz kawaleryjskiej tradycji. Od nowego roku ruszamy z kopyta... - oznajmia Zbigniew Radoń.

Podziękowania za Kroplę
Uczniowie tarnowskiego XVI LO wrócili z kliniki we Wrocławiu, gdzie gościli u dzieci chorych na nowotwory - czytamy w dzisiejszym wydaniu Dziennika. To już tradycja, że co roku zawożą z Tarnowa podarunki dla dzieci na Mikołaja, a dodatkowo dary w postaci środków czystości dla kliniki. Co roku jeżdżą do wrocławskiej kliniki, gdy odbywa się we Wrocławiu gala osób wyleczonych. Gościem tegorocznej był Maciej Stuhr. Jakiś czas temu znany aktor chciał swoim nazwiskiem wesprzeć ideę. Oddał krewi i trafił do banku dawców szpiku. Po krótkim czasie okazało się, że sam może być dawcą dla jednego z chorych. W ten sposób podarował życie sześcioletniej dziewczynce.

Komentarze...