Tarnowscy Strażnicy Miejscy pomagają Afrykanom
access_time 2010-12-20 13:13:18
Tarnowscy Strażnicy Miejscy kontynuują pomoc afrykańskim dzieciom i ich rodzinom. Tym razem, własnym sumptem, przygotowują prezenty z okazji Świąt Bożego Narodzenia.


Akcję pomocy mieszkańcom Czarnego Lądu strażnicy rozpoczęli w sierpniu 2008 roku. Do tej pory wysłali tam dwadzieścia paczek z różnymi artykułami. Z misji dotarły do strażników informacje, że sprawiają one mnóstwo radości, a dzieci w przedszkolu nie można wręcz oderwać od zabawek.

Kolejne siedem 20-kilogramowych paczek, z zabawkami, mydłem, odzieżą i artykułami sanitarnymi, trafi do szpitala misyjnego w miejscowości MPANSHYA w Zambii, gdzie pracują Siostry Boromeuszki Mikołowskie. Praca na rzecz ludzi potrzebujących, modlitwa i walka o ocalenie każdego ludzkiego życia, to codzienność tych wspaniałych sióstr.

W obliczu ogromnej biedy, cierpienia i chorób, skromne możliwości oraz środki jakimi dysponują siostry, są wciąż zbyt małe i niewystarczające. Funkcjonariusze przygotowują już kolejne paczki, zachęcają także do otwarcia gorących serc oraz wsparcia sióstr w niesieniu pomocy, radości i miłości bliźniego. Wszyscy, którzy, wraz ze strażnikami zechcą pomóc, powinni obejrzeć strony internetowy poświęcone życiu na misji: www.adopcjaserca.pl i www.sercedlaafryki.pl.


Info, foto: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...