Jarmark Bożonarodzeniowy na tarnowskim Rynku (FOTO)
access_time 2010-12-23 15:20:04
W przedświąteczną środę na tarnowskim Rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. W podcieniach Muzeum Okręgowego pojawiły się stoiska pełne ozdób świątecznych i wyrobów spożywczych. Nie zabrakło zespołów muzycznych z repertuarem kolędowym.


W podcieniach Muzeum Okręgowego otwarty został Kiermasz Świąteczny, którego ofertą były: ozdoby świąteczne, kartki okolicznościowe, ozdobne aniołki, wyroby spożywcze regionalnych gospodarstw agroturystycznych: pieczywo, miody, wyroby zielarskie, domowe wypieki.

Wczesnym popołudniem rozdawano świąteczne siano. Wystąpił także zespół regionalno - kolędniczy „KUMOTRY”.

Po godzinie 17.00 ze swoim repertuarem kolędowym wystąpił na scenie tarnowski chór GOS.PL oraz zespół jazzowy BIG CONTEST BAND. Gwiazdą wieczoru był – góralski zespół TURNIOKI. Grupa łączy muzykę góralską z innymi gatunkami muzyki, takimi jak: rock, jazz, reggae. Zespół wydał 3 płyty autorskie i dwie z innymi wykonawcami, zagrał ponad 700 koncertów w kraju i zagranicą. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Na Rynku pojawiła się zagroda z żywymi zwierzętami, takimi jak: lamy, osły i najmniejsze konie świata z gatunku falabella.

Imprezę zorganizował Urząd Miasta Tarnowa wraz z Tarnowskim Centrum Kultury.


Foto: Jakub Gabik

Komentarze...