Przyczepy reklamowe zabierają miejsca parkingowe (FOTO)
access_time 2010-12-17 23:09:40
Rocznie przybywa w Tarnowie 8,5 tysiąca samochodów. Co za tym idzie, zaczyna brakować miejsc parkingowych. Irytację kierowców, szukających wolnego miejsca, zwiększają przyczepy reklamowe, które zabierają bezcenną przestrzeń. Zobacz zdjęcia miejsc parkingowych zajętych przez reklamy.


Problem z wolnym miejscem parkingowym towarzyszy tarnowskim kierowcom od dawna. Można stracić kilkanaście minut szukając wolnego miejsca parkingowego w centrum Tarnowa. Kontrowersje budzą zaparkowane przyczepy reklamowe. Czasami w ich miejscu mogłyby stanąć nawet trzy auta.

Co powoduje, że właściciele tarnowskich firm decydują się na taką formę reklamy? Cena. Miesięczna opłata parkingowa wynosi 200 zł. Wynajęcie na taki sam okres billboardu w atrakcyjnej lokalizacji to koszt 1000 zł. Tańsza i być może skuteczniejsza reklama na przyczepie, kusi reklamodawców i drażni kierowców. Na próżno szukać interwencji straży miejskiej, która jest w tej sytuacji bezradna. Zjawisku może zaradzić jedynie uchwała Rady Miejskiej.


Foto: Jakub Gabik

Komentarze...