Koncert charytatywny dla małej Kalinki
access_time 2010-12-14 14:54:19
17 grudnia zapraszamy o 18:00 do Piwnic TCK na charytatywny koncert, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz chorej na siatkówczaka Kalinki Janowskiej. Koncertowo wspomogą akcję Krzywa Alternatywa z Oświęcimia, Przystanek Mrówkowiec  z Tarnowa i krakowsko-tarnowska Revolucja. Wstęp na koncert to bilet w postaci cegiełki o wartości 20 zł, do nabycia przed imprezą.


Krzywa Alternatywa - Zdecydowana większość z muzyków pochodzi z Oświęcimia oraz kilku członków z jego okolic. Ten skład powstał w 2005 roku i działa przy Domu Kultury w Woli koło Pszczyny. Każdy z nich grał w różnych formacjach wcześniej i może dlatego w efekcie końcowym słychać elementy reggae, rocka i muzyki alternatywnej. Krzywa Alternatywa ma na swoim koncie osiągnięcia , które zapisały się mocno w historii zespołu, jak: wygrane przeglądy w Bielsku-Białej i Andrychowie, supportowanie Kultu, Hey, Golden Life, Myslovitz, Coma, Indios Bravos. W 2008 r. zarejestrowali pierwszy materiał na scenie w OCK Oświęcim. Na płytce "Demo Live" znalazły się między innymi takie utwory jak "Ja się boję" "Psycho-ska" "Pol-ska". 2 lata później powstało "Demo Live 2", na którym znajdują się takie utwory jak „I&I” „Tolerancja” „Zakłamany świat” oraz „Lov Jah”.

Przystanek Mrówkowiec - Zespół powstał w Tarnowie, w styczniu 1998r. z inicjatywy grupy kolegów z osiedla, udzielających się wtedy w różnych miejscowych formacjach muzycznych. Ideą kreacji była chęć wspólnego grania utworów ulubionych wykonawców, szczególnie przedstawicieli Hard Rocka lat 70-tych. Zaczęli od niezobowiązujących spotkań i wspólnej zabawy w muzykę, by w końcu opracować repertuar zawierający rockowe przeboje kilku dekad i zacząć prezentować go publicznie na lokalnych scenach regionu. Nazwali się Przystanek Mrówkowiec, od miejsca gdzie się spotykali i gdzie wpadli na pomysł całego przedsięwzięcia - przystanku autobusowego przy wieżowcu nazywanym przez mieszkańców "Mrówkowcem". Grupę tworzy piątka doświadczonych muzyków, posiadających w dorobku wiele występów przed rozmaitą publicznością, współpracujących w przeszłości m.in. z Piotrem Nalepą,Wojtkiem Klichem, Janem Lehotsky'm (słowacka grupa Modus) czy z zespołami INSIDE, KSU, BARDZO ORKIESTRA.

Revolucja - powstała w 2002 roku. Liderem kapeli jest Jacek Dewódzki, krakowski wokalista znany z Patchwork czy legendarnego Dżemu (był pierwszym wokalistą tego zespołu po śmierci Ryszarda Riedla – koncertowo z Dżemem „debiutował” w Tarnowie /!!!/ po wydaniu albumu „Kilka zdratych płyt”). Stylistycznie muzyka zespołu zasadniczo różni się od tego co Dewódzki robił z Dżemem. Można powiedzieć, że na klimat muzyczny składają się elementy grunge, brithpop, metal oraz ethnic. Revolucja gra dużo koncertów, cieszących się coraz większym uznaniem. Dzięki czemu nazwa i muzyka kapeli są coraz bardziej rozpoznawalne... Revolucję tworzą: Jacek Dewódzki (gitara, śpiew), Piotr Sokołowski (gitara), Jacek Bielecki (bas), Sławek Puka (bębny).


Info: TCK

Komentarze...