Umowa koalicyjna podpisana
access_time 2010-12-13 17:38:50
Dwie największe siły w nowej Radzie Miejskiej – Stowarzyszenie „Tarnowianie” i Platforma Obywatelska podpisały umowę koalicyjną. Prezydent Ryszard Ścigała nazywa ją „porozumieniem programowym”.


Sygnatariuszami dokumentu są, prócz szefa tarnowskiego samorządu, przewodnicząca Zarządu Grodzkiego Tarnowskiego Platformy, poseł Urszula Augustyn oraz szef Stowarzyszenia „Tarnowianie” Bogusław Placek. Z „porozumieniem programowym” związane są trzy ważne dokumenty.

Załącznikiem do umowy koalicyjnej są skonstruowane przez Ryszarda Ścigałę i skonsultowane z sygnatariuszami porozumienia Założenia programowe funkcjonowania miasta w latach 2011-2014. Na bazie opracowania z kolei, powstaje wieloletnia strategia Tarnowa zsynchronizowana z celami zawartymi w strategii wojewódzkiej. Dokument ma już postać wewnętrzną, obecnie jej założenia są omawiane na poziomie poszczególnych wydziałów Urzędu Miasta.

Aktualnie, pod nadzorem Prezydenta Miasta, w magistracie, powstaje także Program Operacyjny „Tarnów 2015”. To koncentracja zadań i przedsięwzięć, aby maksymalnie i jak najlepiej wykorzystać rozpoczętą właśnie, czteroletnią kadencję oraz przygotować miasto na następne lata rozwoju. Jestem otwarty na współpracę. Więcej – liczę na współpracę wszystkich, którzy mają dobre pomysły. Także na współpracę ponad podziałami – mówi Prezydent Ryszard Ścigała.

Info, foto: Urząd Miasta Tarnowa


Zobacz także:
Prezydent Ścigała dostał podwyżkę
Mamy nową Radę Miejską

Komentarze...