Premiera pełnometrażowego filmu "Opad" Anki Sasnal i Wilhelma Sasnala
access_time 2010-05-27 13:08:53
W piątek 28 maja odbędzie się premiera pełnometrażowego filmu autorstwa Anki Sasnal i Wilhelma Sasnala pt. "Opad". Specjalny pokaz odbędzie się w krakowskim Kinie Agrafka.

Bohaterowie filmu "Opad" Boh, Lona, Nowa i jej Siostra, Diler, Mały przeżyli katastrofę. Czas kiedy ich obserwujemy jest czasem rozpadu, powolnego rozklejania się rzeczywistości.

Zdjęcia do "Opadu" zrealizowane zostały w marcu 2009 roku na terenie Krakowa i Tarnowa. Nieczynny Motel Krak, stare mieszkania na nowohuckich osiedlach, puste place to krakowskie lokalizacje wybrane przez twórców. Tarnowska część zdjęć odbyła się w Zakładach Azotowych, których zamknięte, wyjęte z użytku części idealnie wpisały się w klimat scenariusza.

Twórcy zaplanowali na 28 maja także projekcję otwartą dla widzów. Krakowska firma Appetite Production, zaangażowana w projekt w roli producenta wykonawczego, wraz twórcami oraz londyńskim producentem filmu - galerią Sadie Cole HQ zapraszają 28 maja na godzinę 21:45 do kina Agrafka, gdzie odbędzie się projekcja przygotowana specjalnie dla widzów.


Źródło: filmweb.pl

Komentarze...