Mistrzowskie górskie ściganie w Cisnej
access_time 2010-05-26 15:38:08
W dniach 21–23 maja 2010 w malowniczej, bieszczadzkiej miejscowości Cisna spotkali się wysokiej klasy rajdowcy w ramach III i IV rundy Górskich Sportowych Mistrzostw Polski.


Wbrew wstępnym predykcjom, warunki pogodowe zarówno pierwszego jak i drugiego dnia wyścigów były sprzyjające. W zawodach ścigali się w klasie A–1600 Krzysztof Steinhof w samochodzie Citroen Saxo, oraz w klasie A+2000 Grzegorz Duda prowadząc swoje Mitsubishi Lancer Evolution. Zawodnicy, zgodnie z tym do czego zdążyli nas już przyzwyczaić stanęli na wysokości zadania, osiągając znakomite wyniki.

Rajdowiec Krzysztof Steinhof pierwszego dnia jadąc na przemian w promieniach słońca i strumieniach deszczu wywalczył zaszczytne V miejsce w Klasie A–1600. Dla Grzegorza Dudy dzień rozpoczął się od awarii skrzyni biegów w wyścigu zapoznawczym. Dzieki szybkiemu dzialaniu teamu Dudamotorsport, pomimo tych przeciwności, zawodnik zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze miejsce w grupie A.

W niedzielnych zmaganiach Krzysztof Steinhof poczuł ducha walki, poprawiając czas z każdym kolejnym podjazdem, pozwoliło to zawodnikowi pokonać w mistrzowski sposób swoich przeciwników i w konsekwencji stanąć na drugim miejscu podium w klasie A–1600. Tego dnia znany rajdowiec– Grzegorz Duda po raz kolejny był najlepszy w grupie A. Zawodnicy wrócili z Cisnej w bardzo dobrych nastrojach.
Info: www.steinhof.pl

Komentarze...