Przed nami kolejne rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski
access_time 2010-05-19 19:38:15
Przypomnijmy, że w pierwszych rundach, które odbyły się w weekend majowy w Korczynie dobry występ zanotował Krzysztof Steinhof i Grzegorz Duda.

Trwają przygotowania do III i IV Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, która odbędzie się w Cisnej w dniach 21-23 Maja.
W związku z trudną sytuacją powodziową na terenie południowej Polski, organizator III i IV rundy GSMP Cisna chciałby uspokoić wszystkich zawodników oraz kibiców i informuje, że przygotowania do wyścigu postępują zgodnie z harmonogramem. W Cisnej na dzień dzisiejszy nie ma zagrożenia powodziowego.

Przypomnijmy jak było podczas I i II rundy GSMP w Korczynie.
Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i licznych przygód na trasie wyścigu nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania osiągając mistrzowskie wyniki. Pierwszego dnia jadący Citroenem Saxo 1.6 VTS Krzysztof Steinhof mimo uderzenia w barierę zajął zaszczytne II miejsce w Klasie A–1600 osiągając stratę do zwycięzcy mierzoną w ułamkach sekundy!

Także w sobotę w pierwszej rundzie GSMP Korczyna , znany rajdowiec Grzegorz Duda prowadząc swoje Mitsubishi Lancer Evolution IX jadąc przez 1,5 km po oleju który wypływał z samochodu konkurenta , wywalczył I miejsce w grupie A i III miejsce w klasyfikacji generalnej.

Drugiego dnia w Korczynie zawodnicy zmagali się z intensywnymi opadami deszczu, które zamieniały trasę wyścigu w rwący potok. Tuż przed startem na niebie zabłysnęły pioruny i rozpoczęło się gradobicie. W drugiej rundzie GSMP Krzysztof Steinhof<, wywalczył zasłużone pierwsze miejsce w swojej klasie. Grzegorz Duda był ponownie najlepszy w grupie A z powodu błędu który kosztował go, opuszczenie drogi wywalczył V miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.