Nowy program profilaktyczny CenterMedu
access_time 2010-03-11 11:40:57
Rusza nowy program profilaktyczny CenterMedu. Mieszkanki Tarnowa będą miały możliwość nauczenia się jak rozpoznać raka piersi. Na konferencji prasowej przedstawiono założenia programu oraz zaprezentowano fantom do nauki wykrywania guzów.

Każdego roku na raka piersi zaczyna chorować 10 000 kobiet, z czego 5 000 pacjentek umiera z powodu zbyt późnego rozpoznania guza.

Z inicjatywy Urszuli Augustyn, posłanki Platformy Obywatelskiej powstały założenia programu profilaktycznego dla mieszkanek Tarnowa, który ma na celu nauczenie kobiet wykrywania nieprawidłowości w strukturze piersi.

CenterMed zakupił pierwszy w Tarnowie fantom do nauki samobadania piersi, wyposażony w kilka wymiennych guzów. Wbrew pozorom, wykrycie guza nie jest sprawą łatwą, a już na pewno nie jest możliwe bez wcześniejszego przygotowania. W trakcie konferencji Beata Kopytko, położna CenterMedu zaprezentowała na czym polega badanie, jak je wykonywać oraz jak rozpoznawać guza.

Program profilaktyczny prowadzony będzie wśród uczennic tarnowskich szkół średnich, technikę samobadania piersi będzie można także poznać zgłaszając się do położnych CenterMedu. – Ten program profilaktyczny jest częścią większego projektu nazwanego „Zdrowia i Piękna”. W ramach tej inicjatywy ma powstać portal, na którym kobieta w każdym wieku znajdzie informacje ważne dla zdrowia oraz urody. Będą to informacje sprawdzone przez lekarzy i innych specjalistów – mówi prezes CenterMedu lek. med. Andrzej Witek.


Info: CenterMed

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A