Tarnowski brydż coraz wyżej notowany
access_time 2010-03-11 11:18:46
W tarnowskim brydżu sportowym dużo i dobrze się dzieje. Sukcesy tarnowian są udziałem nie tylko młodych brydżystów vide ostatni wyczyn w kadrze Polski Witolda Stachnika i zakwalifikowanie się II-ligowej drużyny SBS ALF Tarnów - Nowy Sącz (J. Jurkiewicz, R. Skotarski, M. Kita, B. Lesiecki, M. Urbański i R.Woliński) do ostatniej fazy PLAY-OFF o awans do rozgrywek ekstraklasy. Zadanie jest jednakże bardzo trudne ze względu na bardzo wymagającego przeciwnika, renomowaną drużynę ELEKROMONTAŻ Rzeszów.

Lokalnie w Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski dwukrotnie zwyciężają młodzi tarnowianie z MPEC Tarnów pokonując kilkanaście bardziej rutynowanych duetów w kategorii OPEN. Edycję lutową wygrywają Wojciech Stachnik i Maciej Kita, a rywalizację marcową Olga Długosz i Maciej Grabiec.

Zespoły MPEC i jeszcze młodszy PRODEX Tarnów znakomicie poczynają sobie w I-wszej Małopolskiej Lidze Młodzieżowej. Po II zjeździe w Skawinie MPEC nadal na czele, a młodziutki PRODEX utrzymuje dobrą 5-tą lokatę! 17.04.2010 Tarnów gościł będzie setkę młodych zawodników z całej Małopolski. Rozegrany zostanie III zjazd I MLM. Zainaugurowane zostaną także rozgrywki II Małopolskiej Ligi Młodzieżowej, do której zgłosiło się już 12 zespołów, w tym aż 4 młode teamy TABU.

Młodzież dzięki między innymi dotowanym zgrupowaniom (UMT) i sponsorom (MPEC i PRODEX) została bardzo dobrze przygotowana do zbliżających się najważniejszych zawodów młodzieżowych kalendarza Polskiego Związku Brydża Sportowego.

Niebawem (27 marca) 7 tarnowskich par będzie walczyć o nominacje do OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY (16-18 lat) w Krakowie. W tym terminie rozegrane zostaną Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U-15). 28-29 maja także w Krakowie Mistrzostwa Polski Młodzików (U-15). Obie imprezy z racji dogodnej lokalizacji będą licznie obsadzone przez młodych tarnowian. Tarnów reprezentować będzie bowiem 10 par z niemałymi szansami na medale. Na przełomie kwietnia i maja finały Olimpiady Młodzieżowej w Warszawie, a w dniach 11-13 czerwca Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej U-20. O wynikach będziemy informować na bieżąco tymczasem pozostaje już tylko trzymać kciuki.


Krzysztof Ziewacz

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A