Zatrzymano mężczyzn okradających kobiety
access_time 2010-03-05 12:24:36
Mają po 22, 26 lat i na koncie trzy rozboje. Swoje ofiary wybierali przypadkowo. Działali po zapadnięciu zmroku. Atakowali na przystankach komunikacyjnych lub ulicy. Jeśli natrafiali na opór, stosowali przemoc. Zabierali torebki i odjeżdżali. Jedną z ich ofiar jest zakonnica. Policjanci z tarnowskiej Komendy Miejskiej Policji zatrzymali trzech mieszkańców podtarnowskich miejscowości, którzy na terenie powiatu tarnowskiego napadli i okradli 3 kobiety.

Do pierwszego rozboju doszło w połowie stycznia w Ilkowicach. Mieszkanka Tarnowa czekała na przystanku na autobus do domu, gdy podjechał samochód sprawców. Kobieta usłyszała pod swoim adresem groźby pobicia i poczuła kilka ciosów w głowę. Utraciła torebkę z pieniędzmi, dokumentami, telefonem komórkowym oraz srebrny łańcuszek.

Tego samego wieczora uderzyli ponownie. Na ulicy Kościuszki w Żabnie minęli powracającą od znajomych kobietę. Jeden z nich zawrócił, wyrwał ofierze torebkę z portfelem, pieniędzmi, dowodem osobistym i telefonem. Jej także grożono.

Po raz ostatni zaatakowali dwa tygodnie później. Na przystanku w centrum Tuchowa, na autobus czekała ubrana w cywilny strój zakonnica. Bandyci podjechali samochodem, zagrozili kobiecie pobiciem i zadali ciosy w twarz. Użyli wobec niej gazu pieprzowego, po czym zabrali torebkę z dokumentami, telefonem komórkowym, pieniędzmi i brewiarzem. Kobieta doznała urazu szczęki.

W śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową w Dąbrowie Tarnowskiej, sprawcy usłyszeli zarzut dokonania rozbojów i spowodowania obrażeń ciała, do których się przyznali. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych, trzeciego objęto policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. Policjanci odzyskali jeden ze skradzionych telefonów.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A