Tarnów świętuje 680 rocznicę lokacji
access_time 2010-03-08 08:00:07
Rusza cykl uroczystości związanych z jubileuszem Urodzin Tarnowa. Wydarzenia promujące ten fakt rozpoczynają się już w najbliższą sobotę. Potrwają do wtorku.

Do szczególnej formy współdziałania, do urodzinowej zabawy, zachęcamy mieszkańców już w najbliższą niedzielę, 7 marca, w historyczną datę lokacji. Inicjatywa prezydenta Ryszarda Ścigały dotyczy włączenia w świętowanie wszystkich tarnowian. Tego dnia, na miejskim portalu www.tarnow.pl zamieszczane będą życzenia z okazji urodzin Tarnowa, składane przez mieszkańców miasta. Do akcji włączają się również lokalne rozgłośnie radiowe – RDN Małopolska i Radio Eska oraz Małopolska Telewizja Kablowa, które tego dnia w swoich programach emitować będą życzenia od mieszkańców.

Kolejna odsłona święta odbędzie w czerwcu, podczas Zderzeń czyli Dni Tarnowa.

Poniżej najważniejsze punkty programu marcowych obchodów Urodzin Tarnowa.

8 marca – poniedziałek

- 10.00 – tarnowski Ratusz – spotkanie prezydenta z rodzicami dzieci urodzonych w 2010 roku do 7 marca. Wręczenie pamiątkowych certyfikatów i upominków.

- 12.00 – III Słodkie Urodziny Miasta -Zaułek Łokietka-tarnowski Rynek

Impreza ma charakter otwarty. W razie niepogody będzie przeniesiona na inny termin. Uczestniczą przedszkolaki – z 28 tarnowskich przedszkoli (5 i 6-latki ).

- 11.45 – rozpoczyna się przemarsz w historycznym orszaku spod pomnika Łokietka na Rynek (ul. Wałowa, Plac Kazimierza).

- 12.00 - Hejnalista z wieży rozpoczyna Słodkie Urodziny Miasta. Jest prawdziwy tort i babeczki.

- 13.00 – Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Tarnowie w tarnowskim Ratuszu. W trakcie uroczystości m.in. odznaczeni zostają rodzice żołnierzy, oraz długoletni pracownicy Urzędu).

- 16.00 – posiedzenie Komitetu Honorowego obchodów Roku Miasta Tarnowa

- 17.00 – Uroczysta Inauguracja Obchodów 680. Rocznicy Lokacji Miasta w tarnowskim Ratuszu (w programie: wręczenie statuetki Ambasador Tarnowa - III edycja, premiera Encyklopedii Tarnowa, wręczenie Tarnowskich Wen dla dziennikarzy - III edycja część artystyczna – tarnowski chór GOS.PL).

Tego samego dnia o godz. 19.00 w Tarnowskim Centrum Kultury – Rynek 5 odbędzie się otwarcie wystawy „Na zawsze Tarnów” poświęconej teraźniejszości i przyszłości Tarnowa. Zobacz informację o wystawie.

Ponadto wydarzenia towarzyszące:

6 marca – Radio Kraków Małopolska na żywo z Tarnowa
7 marca – urodzinowe wpisy od mieszkańców na www.tarnow.pl oraz życzenia emitowane w mediach – RDN Małopolska, Radiu Eska oraz w Małopolskiej Telewizji Kablowej.
8-9 marca – Pogoda Wyjazdowa TVN
Gazeta jednodniówka „Wiadomości Tarnowskie”


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A