Tarnów - miasto od 1330 roku, promuje się w kraju i w Europie
access_time 2010-02-24 09:29:33
Podobnie jak w latach ubiegłych również w tym roku Tarnowskie Centrum Informacji - jednostka miejska Tarnowa, prowadzi promocję miasta i regionu na najważniejszych targach turystycznych w kraju i zagranicą. Mediolan, Berlin, Paryż, Wiedeń oraz Budapeszt - to zagranicą a w kraju Katowice, Wrocław, Warszawa, Gdańsk, Łódź i Kraków - to miasta, w których tej wiosny promowany będzie Tarnów wraz z ziemią tarnowską. Wszystko po to aby wzmocnić markę "Tarnów" i jeszcze więcej turystów zachęcić do poznawania najcieplejszego miejsca w Polsce - "Perły Renesansu".

Mocny nacisk stawiany jest na okrągłą rocznicę 680 lecie miasta. Oprócz materiałów promocyjno - informacyjnych i gadżetów zwiedzający mogą poczuć "tarnowski smak" poprzez degustacje produktów z tarniny czy ekologicznych produktów z gospodarstw agroturystycznych z okolicy. Każdy może spróbować swoich sił w konkursach wiedzy o mieście. Na szczęśliwców czekają ciekawe nagrody w tym weekendy w Tarnowie.

Za nami już targi w Mediolanie, Wiedniu i Wrocławiu. Tegoroczna prezentacja miasta i regionu cieszy się ogromnym powodzeniem. Jednorazowo, w konkursach z nagrodami bierze udział kilkaset osób. W połowie marca Tarnów promować się będzie na największej imprezie tego typu na świecie - w Berlinie.

W tym roku Tarnów promowany jest na wyjątkowej liczbie imprez targowych: 6 zagranicznych i 7 krajowych. Możliwe jest to dzięki wsparciu finansowemu z zewnątrz. Zagraniczna promocja targowa odbywa się wspólnie z urzędem miasta Krakowa oraz Małopolską Organizacją Turystyczną przy dofinansowaniu ze strony Polskiej Organizacji Turystycznej (np. targi w Berlinie w całości pokrywa POT). Krajowe prezentacje natomiast, to wspólna inicjatywa miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego przy dofinansowaniu ze środków z Województwa Małopolskiego.


Info: Tarnowskie Centrum Informacji

Komentarze...