"Dziecko w drodze do szkoły – czy jest bezpieczne?" - konferencja
access_time 2010-02-19 13:17:25
Komenda Miejska Policji w Tarnowie – Wydział Ruchu Drogowego oraz Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie organizują konferencję dla organów zarządzających ruchem na drogach pt. "Dziecko w drodze do szkoły – czy jest bezpieczne?" Konferencja odbędzie się w najbliższy czwartek, 25 lutego, w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie ul. Adama Mickiewicza 8, w godz. 09.00-12.30.

Konferencja ma na celu podniesienie bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. Policja chce również zaproponować ujednolicenie oznakowania dróg wokół szkół – co powinno mieć pozytywny wpływ na zachowanie uczniów i rodziców, a co najważniejsze na zachowanie kierowców poruszających się po drogach w rejonie szkół.

Powodem zorganizowania konferencji są między innymi spostrzeżenia Policji poczynione w trakcie corocznych przeglądów dróg oraz doświadczenia we współpracy z samorządami. W trakcie konferencji pragniemy zwrócić uwagę, że każda szkoła – bez względu na jej usytuowanie, zasługuje na taki sam standard oznakowania, a co za tym idzie taki sam poziom bezpieczeństwa. - mówi Olga Żabińska, Rzecznik Prasowy KMP Tarnów.

Konferencja adresowana jest głównie do organów samorządu terytorialnego, w tym pracowników odpowiedzialnych za organizację ruchu drogowego, a także Dyrektorów szkół usytuowanych w bezpośredniej bliskości dróg.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. :

- Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela,
- Dyrektor Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji insp. Marek Fidos,
- I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie mł.insp. Mariusz Dąbek,
- Komendanci Miejscy i Powiatowi Policji z: Tarnowa, Brzeska, Bochni i Dąbrowy Tarnowskiej,
- Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, Starosta Tarnowski Mieczysław Kras oraz władze samorządowe – burmistrzowie i wójtowie powiatów: tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego i dąbrowskiego oraz dyrektorzy ok.80 szkół na terenie 4 powyżej wymienionych powiatów.

Program konferencji:

09.00-09.25 Otwarcie konferencji:

- Komendant Miejski Policji w Tarnowie insp. Zbigniew Ostrowski. - Dyrektor MORD w Tarnowie Jan Sak. - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela. - I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie mł.insp. Mariusz Dąbek.

09.25–09.55 „Bezpieczna przestrzeń w drodze do szkoły i wokół szkoły”

- prof. Stanisław Gaca - Politechnika Krakowska

09.55–10.20 „Bezpieczeństwo dzieci - statystyki”

- mł.insp. Bogusław Żurek – WRD KWP w Krakowie

10.20 – 10.35 Serwis kawowy

10.35 – 11.10 „SAMORZĄD – SZKOŁA – POLICJA” mocne i słabe strony współpracy na bazie doświadczeń z działań „Bezpieczna droga do szkoły”.

Przedstawienie koncepcji unifikacji oznakowania dróg w rejonie szkół.
- nadkom. Jacek Mnich – WRD KMP w Tarnowie

11.10 – 11.40 „Widoczność najmłodszych użytkowników dróg”.

- Zdzisław Dąbczyński – WIMED TUCHÓW

11.40 – 12.10 Dyskusja i wystąpienia zaproszonych gości.

12.10 – 12.30 Podsumowanie i zakończenie konferencji.
Komendant Miejski Policji w Tarnowie insp. mgr Zbigniew Ostrowski

Przewiduje się, że w konferencji weźmie udział ok. 150 osób.


Info: Organizatorzy / KMP Tarnów

Komentarze...