Aukcyjne strzały w dziesiątkę – spory wkład Prezydenta w WOŚP
access_time 2010-01-11 15:54:46
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, wzorem lat ubiegłych, pięknie w tym roku zagrała. Duży wkład w akcję Jurka Owsiaka miał też sam Szef Samorządu Tarnowa. Prezydent Ryszard Ścigała podszedł w tym roku do sprawy niezwykle nowatorsko. Zamiast oferować na aukcje w lokalnych mediach różne, wartościowe przedmioty, zaproponował do licytacji rzeczy niematerialne, użyteczne, atrakcyjne i mocno zjawiskowe. Zwłaszcza jedna z nich była prawdziwym hitem tegorocznej, tarnowskiej akcji.

O przejazd z Prezydentem w roli szofera toczyła się bowiem największa medialna walka. Rywalizowali z sobą m.in. tarnowscy dziennikarze – Łukasz Wilczura i Grzegorz Golec oraz radny – żużlowiec Robert Wardzała i szef samorządu rolniczego w Tarnowie Paweł Augustyn. Ostatecznie za kwotę 450 zł. z Prezydentem podróżował będzie Robert Wardzała. W sumie wylicytowana na rzecz Orkiestry kwota wyniosła niespełna 2 tysiące złotych. Aukcje odbywały się w Małopolskiej Telewizji Kablowej (efekt - blisko 600 zł.) oraz w Radiu RDN Małopolska (efekt – 1400 zł.).

Przypomnijmy, Prezydent zaoferował na licytację:

1.Prezydent powozi – samochodem służbowym, jako kierowca, w odpowiednim ubraniu, dowiezie i przywiezie w dowolne miejsce (w granicach administracyjnych Tarnowa) osobę, która na rzecz WOŚP zapłaci najwięcej.
2.Bezpłatne, półroczne parkowanie na miejskich parkingach dla dwóch osób.
3.Bezpłatny, półroczny bilet na linie autobusowe obsługiwane przez MPK oraz innych przewoźników.
4.Komplet bezpłatnych wejściówek na 10 dowolnie wybranych imprez organizowanych przez TCK w ciągu roku.
5.Karnet żużlowy od Prezydenta na nowy, ekstraligowy sezon.

Pierwsza aukcja odbyła się w niedzielę, 10 stycznia na antenie Małopolskiej Telewizji Kablowej. Kolejna natomiast w radiu RDN Małopolska, w poniedziałek, 11 stycznia. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w licytacjach oraz wsparcie tak szczytnego celu. Dodajmy, że w sumie podczas wszystkich akcji i licytacji, na rzecz WOŚP w Tarnowie zebrano co najmniej 200 tysięcy złotych.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...