„Ferie z teatrem” - Projekt Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie
access_time 2010-01-07 18:35:19
Feryjną propozycją Młodzieżowej Rady Miejskiej dla Młodych Tarnowian z gimnazjum i szkoły średniej są warsztaty teatralne organizowane wspólnie z Urzędem Miasta Tarnowa oraz Teatrem Mamrocząc. Miłośnicy teatru będą mieli możliwość wzięcia udziału w tygodniowych warsztatach, których program obejmuje m. in. pracę nad dykcją, zapoznanie z ogólnymi zasadami pracy na scenie teatralnej, budowanie przestrzeni ciałem, ćwiczenie emisji głosu i naukę pieśni archaicznych.

Zajęcia odbywać się będą w Pałacu Młodzieży, przy ul. Piłsudskiego 24 w terminie 25-31.01.2010 r. i będą miały formę intensywnego treningu aktorskiego. Łącznie odbędzie się 56 godzin warsztatów – 8 godzin dziennie. Zajęcia poprowadzi p. Mariusz Tarnożek ze Szczecina – aktor, wokalista, absolwent Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice, śpiewak ludowy, współpracujący z Teatrem “Brama” z Goleniowa, twórca projektów animacyjno-kulturalnych.

Warunkiem uczestnictwa jest złożenie do dnia 18.01.2010r. wypełnionej karty zgłoszenia (do pobrania na stronie: www.pm.tarnow.pl ) od pon – pt w godzinach 8:30-18:00 w sekretariacie Pałacu Młodzieży przy ul. Piłsudskiego 24 w Tarnowie lub elektronicznie na adres teatr_mamroczac@o2.pl.

Celem działalności Młodzieżowej Rady Miejskiej oprócz wspierania społeczeństwa obywatelskiego i wpływania na decyzje dotyczące lokalnej społeczności jest również nastawienie młodzieży na odbiór Kultury i zarazem umożliwienie jej obcowania z nią, nie tylko z muzyką hip-hopową i rockową, ale według mnie przede wszystkim z Kulturą przez duże „K”. Mam nadzieję, że atrakcyjna forma spędzenia wolnego czasu w ferie, jaką przygotowaliśmy dla młodych tarnowian spotka się z dużym zainteresowaniem – mówi Radny Młodzieżowej Rady Miejskiej i zarazem pomysłodawca przedsięwzięcia Jakub Margosiak.

Projekt finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Tarnowa.


Info: Młodzieżowa Rada Miejska

Komentarze...