Tarnowska Policja zabezpiecza WOŚP
access_time 2010-01-06 14:18:19
Przed nami kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W najbliższą niedzielę zagra ona już po raz 18- ty. Tym razem dla dzieci z chorobami onkologicznymi. W tym dniu tarnowska Policja będzie czuwać nad bezpieczeństwem wolontariuszy kwestujących na rzecz tej niezwykłej orkiestry, darczyńców i wszystkich, którzy bawić się będą na imprezach towarzyszących orkiestrze.

Szczególnym nadzorem objęte zostaną miejsca zbiórek pieniędzy oraz trasy przemieszczania się kwestujących. W mieście i powiecie tarnowskim pracować będzie dodatkowo 100 policjantów pionów prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych, także po cywilnemu, a wszystko po to, by kwesta przebiegała spokojnie i bezpiecznie.

Po jej zakończeniu policjanci pomagać będą w konwojowaniu zebranych pieniędzy i bezpiecznym dotarciu wolontariuszy do sztabów WOŚP. Już teraz tarnowscy policjanci organizują spotkania z wolontariuszami i organizatorami tarnowskiego finału WOŚP, podczas których omawiane są kwestie bezpieczeństwa i zachowania środków ostrożności podczas niedzielnej kwesty.

Należy pamiętać, że każdy wolontariusz zbierający pieniądze na rzecz WOŚP wyposażony zostanie w imienny identyfikator ze zdjęciem oraz zaplombowaną puszkę. Zorganizowanie zbiórek pieniędzy przewiedziano w miejscach publicznych.

Osoby kwestujące na rzecz WOŚP proszone są o :

- unikanie miejsc najbardziej zagrożonych, a więc mało uczęszczanych, nieoświetlonych, parków, bram itp.; należy zachować wzmożoną ostrożność zwłaszcza po zapadnięciu zmroku,
- zbieranie datków w towarzystwie innych osób; osoby nieletnie winny mieć dorosłego opiekuna,
- w przypadku stania się ofiarą przestępstwa o natychmiastowe powiadomienie Policji.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...