"Fotografia osobista POWROTY PORTRETY" - Wernisaż wystawy
access_time 2010-01-04 14:48:00
Zapraszamy do poznania opowieści, jakie intymnymi, głównie czarno-białymi zdjęciami stworzył autor wystawy „Fotografia osobista – POWROTY PORTRETY”. Wernisaż z udziałem autora fotografii odbędzie się 8 stycznia, o godz. 18.00, w Galerii TCK.

Ta kameralna ekspozycja oddziałuje na odbiorcę swym nastrojowym charakterem, a sposób aranżacji pozwala na bliski kontakt z fotografiami. Pierwsza część wystawy to nieskomplikowane, starannie zakomponowane portrety, które przedstawiają bliskie autorowi osoby. Druga część to dzieła, które powstały ze starych rodzinnych fotografii. Przez ciekawe ich zakomponowanie, nabierają nowego znaczenia, jednocześnie nie tracąc swojego specyficznego klimatu. W tej części znajdują się także dwa tryptyki „Dwa listy i cisza” i „Zaplątane” oraz cykl „Zwyczajny dzień dziadka Augusta”, na które składają się niezwykle malownicze i intrygujące, niemal abstrakcyjne kadry.

8 stycznia 2010 roku o godzinie 18:00 w Galerii TCK, z udziałem Krzysztofa Millera odbędzie się wernisaż wystawy jego prac, tę dwuczęściową wystawę, będzie można oglądać codziennie w dniach od 9 do 30 stycznia 2010 r. (z wyjątkiem niedziel), w godz. od 10:00 do 18:00. Wstęp: 1 zł.

Autor o wystawie:

„Inspiracją do powstania cyklu „Powroty” jest ludzka pamięć oraz stare, rodzinne fotografie. Miały one, dla swych bohaterów, utrwalić miłe i niepowtarzalne chwile. Dla mnie są zapisem ludzkich emocji. Przypomnieniem wspólnych spotkań i rozmów. Wywołały szerszą refleksję o losach ludzkich, o relacjach pomiędzy ludźmi oraz przedmiotami, które żyły ich życiem. Franciszek Starowieyski powiedział, że człowiek jest epizodem w życiu przedmiotów, dzisiaj patrząc na miejsca które były związane z bohaterami, można powiedzieć, że to nieprawda. Pozbawione energii, którą dawali im ludzie odchodzą, dematerializują się. Czas jest dla nich okrutny. Cykl ten jest na pewno bardzo osobistym spojrzeniem, ale być może zachęci do refleksji. Przecież każdy z nas ma swoją niepowtarzalną historię.”


Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...