Drogowe remonty w 2010 roku
access_time 2010-01-04 14:16:31
Kolejne drogi w powiecie tarnowskim zostaną wyremontowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Rozstrzygnięto właśnie przetargi na modernizację trasy Tarnów-Wałki-Stare Żukowice w miejscowościach Nowe Żukowice i Stare Żukowice. Remonty obejmą także drogi na terenie gminy Pleśna: w miejscowościach Rzuchowa, Świebodzin, Pleśna i Rychwałd.

Drogi, które w 2010 r. doczekają się modernizacji, to zniszczone odcinki z popękaną nawierzchnią, nieutwardzonymi poboczami, ciągnącymi się wzdłuż drogi zamulonymi i płytkimi rowami. - Przy okazji wymiany nawierzchni wykonana zostanie także cała infrastruktura towarzysząca – chodniki, zatoki autobusowe i przejścia dla pieszych – wyjaśnia odpowiedzialny za inwestycje drogowe Adam Szpak z Zarządu Powiatu Tarnowskiego. Zaskoczeniem jest fakt, że po rozstrzygnięciu przetargów, firmy chcą wyremontować drogi za kwoty niższe niż pierwotnie przewidziano. Pozwoli to zaoszczędzić powiatowi tarnowskiemu znaczne sumy.

Pierwsze prace na wyżej wymienionych drogach mają się rozpocząć wiosną. W lecie, a najpóźniej po wakacjach kierowcy mają pojechać już po wyremontowanych odcinkach.

Warto zaznaczyć, że w ostatnich dniach 2009 r. powiat tarnowski ogłosił jeszcze przetargi na dwie duże inwestycje drogowe – modernizację drogi na odcinku Lubaszowa-Siepietnica oraz Tarnów-Ryglice na kwotę około 20 mln zł.


Info: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Komentarze...