Budżet Powiatu na 2010 rok przyjęty
access_time 2009-12-31 09:21:11
W poniedziałek późnym popołudniem radni jednogłośnie przyjęli budżet powiatu tarnowskiego na 2010 rok. Planowane dochody wyniosą 117 mln. 616 tys. zł, natomiast wydatki to kwota 126 mln 502 tys. zł. W budżecie przewidziano m.in. finansowanie wielu remontów – dróg, szkół, domów pomocy społecznej.

Za najważniejsze inwestycje w 2010 roku uznać można remont jednej z najbardziej uczęszczanych dróg w powiecie tarnowskim. Chodzi o trasę Tarnów – Ryglice, której modernizacja zostanie dofinansowana ze środków unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Podobnie będzie z drogą Siepietnica – Lubaszowa. Tylko na te dwa zadania powiat przeznaczy własne środki w kwocie blisko 6,5 mln zł.

W Zespole Szkół Zawodowych w Ciężkowicach rozbudowana zostanie baza dydaktyczna – powstaną m.in. klasopracownie fryzjerskie. Remontowany będzie także dach w Liceum Ogólnokształcącym w Tuchowie, gdzie ma powstać kopuła astronomiczna. Powiat stawia także na rozwój Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej – modernizacja rozpoczęła się już w tym roku, w 2010 mają być kontynuowane prace. W Rzuchowej ma w przyszłym roku rozpocząć się przebudowa Domu Pomocy Społecznej, który ma zostać zaadaptowany na placówkę opiekuńczo-wychowawczą.

Za przyjęciem budżetu powiatu tarnowskiego na 2010 rok opowiedzieli się wszyscy radni.


Info: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Komentarze...