"Wykorzystanie zasobów wodnych w województwie małopolskim"
access_time 2009-12-09 18:56:19
W dniach 8-10 grudnia w Tarnowie odbywa się Konferencja podsumowująca realizację projektu „Wzmocnienie kontroli przestrzegania prawa w zakresie ochrony i wykorzystania zasobów wodnych w województwie małopolskim” realizowanego przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie.

Konferencja prasowa dotycząca projektu odbyła się w Hotelu Cristal Park w Tarnowie-Mościcach, wczoraj, 8 grudnia, o godzinie 12:30.

Udział w konferencji prasowej wzięli:

- Główny Inspektor Ochrony Środowiska: Andrzej Jagusiewicz,
- Małopolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska: Paweł Ciećko,
- Kierownik Delegatury WIOŚ w Tarnowie: Krystyna Gołębiowska,
- Prezes Zarządu Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.: Leszek Nowicki.

Konferencja naukowa podsumuje blisko półtoraroczny okres realizacji projektu, w wyniku którego usprawniono proces kontroli wód w województwie małopolskim. Wezmą w niej udział władze regionalne i lokalne oraz przedstawiciele instytucji związanych z ochroną środowiska szczebla ogólnopolskiego i regionalnego. Zaplanowano także udział przedstawicieli świata nauki, którzy brali udział we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. W ramach konferencji zaplanowano też sesję warsztatową, podczas której pracownicy wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska z całej polski nauczą się korzystać z wypracowanych w projekcie rozwiązań.

Projekt jest współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.


Zdjęcia: Kamil Zyznar (kamilzyznar@tarnow.net.pl)

Komentarze...