Mădălina na akordeonie
access_time 2009-12-09 17:50:11
Happening towarzyszył premierze studenckiej spektaklu "mady-baby.edu". Odtwarzającą główną rolę aktorkę można było zobaczyć, gdy grając na akordeonie zbierała pieniądze na wyjazd do Dublina. Najbliższe pokazy kontrowersyjnego spektaklu odbędą się w czwartek i piątek na małej scenie w Tarnowskim Centrum Kultury przy Rynku 5. Przedstawienie w piątek będzie zarazem premiera studencką.

-To spektakl, który mocno odnosi się do naszej rzeczywistości, dlatego Mădălina usiadła przy wejściu do uczelni i zbierała pieniądze - mówi Rafał Balawejder, z-ca dyrektora Tarnowskiego Teatru. Jest absolwentką szkoły muzycznej więc z granie na akordeonie było naturalnym pomysłem. Chcieliśmy pokazać studentom, że wybory i decyzje pokazane w przedstawieniu dotyczą także ich życia.

Patrycja Szwarc odgrywa główną żeńską rolę Mădăliny, młodej rumuńskiej dziewczyny, która jedzie do Dublina z nadzieją na znacznie lepsze życie - "Ja chcę być Madonną" tak mówi do swojego chłopaka Voicu (Michał Wiśniewski). W Dublinie spotykają jeszcze jednego rodaka Bogdana (Andrzej Popiel), który przyjechał na studia. Ma cyfrową kamerę filmową. Postanawiają zrobić swój biznes...

Najbliższe spektakle kontrowersyjnego przedstawienia:

- czwartek 10 grudnia, godz.19.00 (mała scena w TCK, Rynek 5)

- piątek 11 grudnia, godz.19.00 (mała scena w TCK, Rynek 5) - premiera studencka
Info: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego

Komentarze...