XVI Harcerski Rajd Szlakami Św. Mikołaja – TREPCOK 2009
access_time 2009-12-09 13:10:07
W dniach 4-6 grudnia 2009 r. Hufiec Tarnów ZHP im. gen. J. Bema zorganizował już po raz 16ty, Harcerski Rajd Szlakami Św. Mikołaja TREPCOK 2009. Tegoroczny rajd odbył się na terenie Beskidu Sądeckiego, a główną bazą rajdową było Rytro.

Rajd TREPCOK skupia z roku na rok coraz więcej młodzieży harcerskiej, która chce się zdyscyplinować i poddać pewnym wymaganiom jakie stawia harcerstwo oraz prawo i przyrzeczenie harcerskie – mówi komendant Rajdu, podharcmistrz Paweł Kozioł – podczas takich właśnie rajdów harcerze zdobywają nową wiedzę i umiejętności którą później przekazują dalej, dzięki czemu uczą się jak być lepszym harcerzem.

Mówi komendant Rajdu, podharcmistrz Paweł Kozioł:
lub ->POBIERZ


Harcerze spędzili trzy dni na realizacji zadań terenowy oraz na zajęciach szkoleniowych które odbywały się w budynku szkoły w której zakwaterowani byli uczestnicy Rajdu. Puchar przechodni TREPCOK’a 2009 zdobyła 29. Tarnowska Drużyna Starszoharcerska, która okazała się najlepszą drużyną w tegorocznej rywalizacji.

TREPCOK 2009 zaskoczył nas pod względem frekwencji, gdyż zgromadził aż 148 uczestników – mówi oboźny Rajdu, podharcmistrz Sławomir Bober – wśród których obecni byli głównie harcerze z Tarnowa.

Mówi oboźny Rajdu, podharcmistrz Sławomir Bober:
lub ->POBIERZ


Nie obyło się też i bez innych, mniej harcerskich atrakcji - uczestników TREPCOK’a odwiedził Św. Mikołaj, który wraz ze swoją świtą obdarzył zmęczonych ale uradowanych harcerzy prezentami.

- Tego rodzaju imprezy jak biwaki, rajdy, a szczególnie zimowiska i obozy są esencją harcerstwa – mówi komendant Hufca Tarnów ZHP, harcmistrz Maksym Pękosz – to właśnie podczas takich imprez można nie tylko dobrze się bawić, poznawać nowych ludzi, czy zdobywać nowe umiejętności, ale przede wszystkim poczuć ducha braterstwa i zobaczyć na czym tak naprawdę polega harcerstwa.

Mówi komendant Hufca Tarnów ZHP, harcmistrz Maksym Pękosz:
lub ->POBIERZ


Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, skupiającą wolontariuszy organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży, działającą w Polsce od blisko stu lat, skupiającą ok. 120 tys. zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów. W 2010 roku Związek Harcerstwa Polskiego będzie obchodzić 100lecie harcerstwa na ziemiach polskich.


Zdjęcia: Grzegorz Łukaszyk oraz instruktorzy Hufca Tarnów ZHP
Info: Komenda Hufca ZHP im. gen. Józefa Bema w Tarnowie

Komentarze...