Szaleńcza pogoń koszykarzy Unii
access_time 2009-10-26 14:44:13
Kolejny mecz Jaskółek i kolejny raz wielkie emocje. Koszykarze Unii Tarnów po słabej grze w pierwszych 25 minutach meczu przegrywali we własnej hali z KK Komtek Bytom 30:50. W porę potrafili jednak poprawić swoje błędy i po niesamowitej pogoni, w końcówce zdołali pokonać rywali 77:71.

W tarnowskiej drużynie już przed meczem zaczęły się problemy. Okazało się bowiem, że w spotkaniu nie wystąpi narzekający na złe samopoczucie Michał Szewczyk. W takiej sytuacji Unia pozostała z jednym rozgrywającym – Danielem Badeńskim.
O ile na początku meczu Jaskółki toczyły z drużyną z Bytomia walkę kosz za kosz do stanu 10:10, o tyle od tego momentu to goście zdecydowanie lepiej prezentowali się na parkiecie. Fantastyczne zawody rozgrywał Paweł Mol, który trafiał z dystansu z niesamowitych pozycji. Tarnowianie z kolei mieli problemy w ataku. Duża ilość przestrzelonych rzutów z dystansu i półdystansu oraz proste straty sprawiły, że w ciągu pierwszych 20 minut tarnowianie mieli na koncie zaledwie 25 punktów. Na przerwę w lepszych humorach schodzili więc goście, którzy prowadzili 40:25. Początek drugiej połowy również należał do zawodników z Bytomia. W połowie trzeciej kwarty było już 50:30 dla gości. Świetną zmianę dali jednak wtedy Jakub Markowski i Tomasz Zych. Dwie celne trójki pierwszego oraz dobre prowadzenie gry zespołu przez drugiego „obudziły” pozostałych kolegów z drużyny, którzy szybko zmniejszyli straty do stanu 50:39. Tarnowianie widząc szansę na odwrócenie losów meczu zaczęli mocniej bronić, co zaowocowało stratami gości. W połowie czwartej kwarty mieliśmy już na tablicy wyników rezultat remisowy. Bytomianie grający niemal cały mecz 7-ma zawodnikami w końcówce zaczynali tracić siły, przez co w obronie nie byli już na tyle szybcy, by nadążyć za zawodnikami Jaskółek. Częste faule rywali tarnowianie zamieniali na punkty z rzutów wolnych, czym wypracowali sobie przewagę, którą utrzymali do końca spotkania.

Unia Tarnów – KK Komtek Bytom 77:71 (14:18, 11:22, 20:14, 32:17)
Unia: Majchrzak 16, Kamecki 15 (8zb, 6prz), Sobiło 11, Grys 7, Markowski 6, Zych 6, Bryzek 6 (6zb), Wilusz 4 (5zb), Badeński 4 (4zb, 4prz, 4str), Szewczyk Dawid 2.
KK Komtek: Mol 19, Strużyna 15, Wilkin 13, Balcerzak 11, Pawlak 5, Bury 5, Szumilas 3, Jeleń 0, Ćwikła 0.